Очільник Туреччини заявив, що його країна не підтримує вступ до Північноатлантичного альянсу скандинавських держав. Своє "проти" він пояснив тим, що Швеція та Фінляндія нагадують йому "гостьові будинки для терористичних організацій".

Читайте також Росія лякає Фінляндію та Швецію, що вони – можлива наступна ціль, якщо підуть у НАТО

Ердоган назвав Швецію та Фінляндію прихистком для терористичних організацій

Реджеп Ердоган 13 травня дав коментар турецьким журналістам щодо ініціативи вступу Швеції та Фінляндії у НАТО. Політик підкреслив, що Туреччина стежить за розвитком подій і не схвалює доєднання скандинавських країн до Альянсу. Він зазначив, що НАТО вже допускалось подібної помилки, коли прийняло до себе Грецію.

Як Туреччина, ми не хочемо робити чергову помилку. Скандинавські країни схожі на гостьовий будинок для терористичних організацій. PPK та DHKP-C розташовані у цих країнах, і навіть є членами парламентів деяких скандинавських держав,
– заявив Ердоган.

Зауважимо, що для вступу нової країни до НАТО необхідна згода всіх країн, що вже є дійсними членами Альянсу, зокрема й Туреччини.

Що відомо про прагнення Швеції та Фінляндії вступити у НАТО

  • Швеція та Фінляндія заявили про намір вступити до Північноатлантичного альянсу на тлі повномасштабної війни Росії проти України.
  • Фінляндію у цьому прагненні підтримали очільник Європейської ради Шарль Мішель, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, Президент України Володимир Зеленський та інші європейські політики. Крім того, позитивно на це рішення відреагували Данія та Естонія, які вже є членами НАТО.
  • Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вступ Фінляндії у НАТО загрожує Росії. Він підкреслив, що країна-агресорка проведе спеціальний аналіз цього питання з метою вироблення "необхідних заходів безпеки".
  • Згодом заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський пригрозив Швеції та Фінляндії "протистоянням загрозі".

Зверніть увагу – Зеленський повідомив сенсаційну новину про Еммануеля Макрона: дивіться відео