Підтримали рішення Фінляндії, яка має кордон з Росією, щодо приєднання до НАТО відразу президент України, глава Європейської Ради Шарль Мішель, генсек Альянсу Єнс Столтенберг та інші.

Варте уваги Росія втратила ще один корабель у Чорному морі, – джерела у розвідці

Очільник МЗС Фінляндії

Глава Міністерства зовнішніх справ Фінляндії Пекка Гаавісто заявив, що приєднання країни до НАТО зміцнить безпеку як Балтійського регіону, так і Північної Європи, інформує CNN. Відповідно заяву він зробив у четвер перед Комітетом зовнішніх справ Європарламенту. Це сталося всього через кілька хвилин після спільної заяви прем'єр-міністерки Фінляндії та президента країни про підтримання заявки щодо вступу в НАТО.

Президент Європейської Ради

Глава Європейської Ради Шарль Мішель також відреагував на плани Фінляндії. Він заявив, що єдність та солідарність НАТО та Євросоюзу ніколи не були на такому високому рівні.

Саулі Нііністьо та Санна Марін відкривають шлях для вступу Фінляндії у НАТО. Історичний крок, зроблений колись, значно сприятиме європейській безпеці,
– написав Шарль Мішель.

Європейський політик також додав, що цей крок – потужний сигнал для стримування Росії, оскільки держава-агресорка веде війну в Україні.

Президент України

Лідер України Володимир Зеленський написав у твітер, що він провів телефонну розмову з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо. Гарант привітав намір країни приєднатися до Північноатлантичного Альянсу.

Зеленський також додав, що вони обговорили інтеграцію України у Європі та взаємодію двох країн у контексті оборонного питання.

Єнс Столтенберг

Брюссельський кореспондент Рікард Йозвяк опублікував коментар генсека НАТО щодо наміру Фінляндії щодо приєднання до блоку.

Це суверенне рішення Фінляндії, яке НАТО повністю поважає. Якщо Фінляндія вирішить подати заявку, її тепло вітатимуть у НАТО, а процес вступу буде плавним і швидким,
– йдеться у пості.

Реакція Данії та Естонії

У Данії та Естонії, які вже є членами НАТО, заявили, що вони привітають приєднання Фінляндії до Альянсу, інформує CNN. Зокрема, прем'єр-міністерка Кая Каллас заявила, що Естонія підтримує "швидкий процес вступу" Фінляндії до Альянсу, а зі своєї сторони офіційний Таллінн готовий швидко зробити усі необхідні кроки.

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що лідери Фінляндії зробили потужне повідомлення. Вона наголосила, що Данія звичайно привітає приєднання Фінляндії до НАТО. Цей крок також зміцнить Північноатлантичний Альянс та їхню загальну безпеку. Метте Фредеріксен також повідомила, що Данія зробить усе для швидкого приєднання Фінляндії до НАТО після подачі офіційної заявки.

Цікаво – Росія могла втратити ще один корабель у Чорному морі: дивитися відео