Відомо, що українська морська рятувальна служба має 7 суден у своєму розпорядженні, половину з яких збудували саме на заводі Baltic Workboats.

Читайте також: У Миколаєві є копія крейсера "Москва" – це крейсер "Україна"

Нове рятувальне судно

  • Довжина: 28 метрів;
  • Ціна: понад 5 мільйонів євро
  • Час будівництва: до 1 року

Воно стане восьмим українським рятувальним судном і вже через рік буде доставлене до Одеського порту.

За словами начальника морської рятувальної служби України Віктора Сударєва, наразі на Чорному та Азовському морях ситуація складна, оскільки там триває блокування руху будь-якого флоту.

Російські військові кораблі відкривають без попередження вогонь. Попри те, що у нас йде повномасштабна важка війна з РФ, Україна була і залишається надійним партнером. Ми виконаємо всі свої зобов'язання,
– заявив він.

За попередніми даними, на естонському заводі, розташованому на острові Сааремаа, працює понад 50 українців. "Будувати судно для своєї держави завжди приємно", – констатував Сергій, який працює на заводі.

Що відомо про морську діяльність України в час війни:

  • У Маріуполі окупанти знищили найстаріше підприємство Маріуполя – Азовський судноремонтний завод. Заснований у 1886 році, зруйнований у 2022 році.
  • Внаслідок повномасштабної війни Росії проти України діяльність низки портів довелось частково призупинити. Серед них: Маріуполь, Бердянськ, Скадовськ, Херсон, Миколаїв, Ольвія, Південний, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський.

Вас це може зацікавити – окупанти вдруге обстріляли міст через Дністровський лиман на Одещині: відео