Власне, Михайло Бродський констатував, що українців не вдалось поки евакуювати зі Сектора Гази під час виїзду звідти громадян інших держав. Про це інформує 24 Канал з посиланням на ефір національного телемарафону.

Дивіться також Ізраїль атакував табір біженців у Секторі Гази, нові погрози Ірану: війна на Близькому Сході

Евакуація дітей та жінок з Сектора Гази

За словами посла, йдеться про більш як 300 наших земляків, що від початку загострення війни між ХАМАС та Ізраїлем виявили бажання щодо евакуації із Сектора Гази. Цей район постійно перебуває під бомбардуваннями.

На скільки я знаю, поки українцям не вдалося виїхати. Але є жива черга людей, котрі хочуть виїхати. Це досить багато людей. Щодо українців – їх понад 300,
– заявив Бродський.

Окрім того, посол Ізраїлю в Україні констатував, що серед цих українців здебільшого – саме жінки та діти, що проживали в Секторі Гази тривалий час до активізації бойових дій.

Щодо Ізраїлю, то ми не тільки не перешкоджаємо, а закликаємо іноземних громадян виїхати із Сектора Гази. На жаль, ХАМАС перешкоджає виїзду цивільних осіб, оскільки користується ними живим щитом. Ми це знаємо і це постійно бачимо.

Ситуація на Близькому Сході: останнє

  • Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу нещодавно говорив про те, що намагався переконати європейських лідерів тиснути на Єгипет. За його словами, Каїр спершу нібито відмовлявся приймати людей із Сектора Гази, яких потрібно було заздалегідь евакуювати.
  • У Тель-Авіві 31 жовтня заявили про перехід до третього етапу війни з ХАМАС. Прем'єр Нетаньягу констатував, що армія розширюватиме наземне вторгнення в Сектор Гази, але буде це робити дуже поступово.
  • Водночас бойовики організації ХАМАС, яка була визнана у багатьох країнах світу терористичним угрупуванням, почали стверджувати про ураження протитанковими ракетами ізраїльського війська. Тобто можна підсумувати, що ситуація на Близькому ході загострюється.