Евакуаційна колона почала прибувати до Запоріжжя близько 16:42. Про це повідомляє 24 канал.

Нагадаємо З Маріуполя до Запоріжжя їде 156 людей: частину з них евакуювали з "Азовсталі"

Як зустрічали евакуйованих

У Запоріжжі на зустріч евакуйованих мирних мешканців Маріуполя, серед яких і ті, кого вдалося визволити з "Азовсталі", зібралося чимало волонтерів та журналістів. Також до Запоріжжя прибула міністерка реінтеграції Ірина Верещук.


Син зустрів матір, яку евакуювали з "Азовсталі" / Фото Наталі Боднар

Евакуйовані з Маріуполя прибули до Запоріжжя / Фото Наталі Боднар

Евакуація з "Азовсталі": головне

  • Понад місяць майже 1 500 тисячі мирних мешканців Маріуполя переховувалися на "Азовсталі". Разом із цивільними на заводі були й захисники міста.
  • Про необхідність евакуації цивільних говорили у всьому світі, зокрема і генсек ООН Антоніу Гутерреш під час зустрічі з Путіним порушив це питання.
  • Уперше евакуювати мирних мешканців вдалося 30 квітня. Того дня від 11:00 почав діяти режим тиші, а ближче до вечора до "Азовсталі" прибула евакуаційна колона. Тоді з заводу могли вибратися 20 мирних мешканців.
  • 2 травня, за словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, з "Азовсталі" змогли вивезти понад 100 людей.
  • Крім того, у Бердянську були фактично заблоковані 2 тисячі мирних мешканців Маріуполя, яким вдалося вирватися з міста. Через обстріли їхня евакуація до Запоріжжя постійно зривалася.
  • Уранці 3 травня Вадим Бойченко повідомив, що колона з Бердянська таки змогла вирушити до Запоріжжя.
  • Уже в обід окупанти розпочали штурм "Азовсталі". Росіяни вирішили застосувати усю зброю, яка у них є. Однак, за словами міністерки реінтеграції Ірини Верещук, під завалами заводу і досі є мирні мешканці міста, зокрема жінки та діти. Також є і поранені, серед яких військові. За приблизними підрахунками, на "Азовсталі" залишилось ще кілька сотень мирних мешканців.

До теми – Ірина Верещук про евакуацію мирного населення з "Азовсталі": дивіться відео