Про це заявив начальник авіації командування Повітряних сил Збройних сил України Сергій Голубцов в ефірі "Радіо Свобода". Він зауважив, що наразі 4 країни підтвердили надання цих літаків, та припустив, що їхня кількість може збільшитися з часом.

Дивіться також Тепер полюватимуть активніше: які об'єкти Росія намагається атакувати першочергово

Деякі літаки залишаться в центрах навчання

Крім того, генерал звернув увагу, що позаяк "майже всі країни, в яких на озброєння є F-16, поступово переозброюються на F-35".

"Треба розуміти, що не всі літаки, які будуть передані ЗСУ, прийдуть в Україну. Деякі з них залишаться в тих центрах, де готують наших пілотів і авіаційний персонал. Це будуть українські літаки, які будуть використовуватись для підготовки наших же пілотів", – зазначив Сергій Голубцов.

Деякі будуть резервом

Голубцов в цьому контексті зазначив, що "цифра нікого не має дивувати".

Є цифра, яка зайде в Україну. Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, не в Україні, для того, щоб вони тут не були мішенями,
– розповів офіцер журналістам.

За його словами, ці винищувачі будуть резервом для ЗСУ, "для заміни несправних літаків, під час проведення регламентних робіт".

"Для того, щоб ми могли постійно мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів, які в нас будуть", – додав Голубцов.

І відповідно – якщо буде більше пілотів, буде більше літаків F-16 і на території України.

Уже відомі конкретні цифри

Начальник авіації командування ПС зазначив, що українська сторона має "певну кількість" підготовлених аеродромів, і відома цифра літаків, які зайдуть у першу чергу у цьому році.

Водночас генерал додав, що невідомо, на яку кількість F-16 Україна може розраховувати у віддаленій перспективі, і це скоріше перевага, аніж недолік. Оскільки з кожною зустріччю членів авіаційної коаліції Київ отримує "позитивніші прогнози, більше інформації, яка нам дозволяє цей процес зробити планомірним".

Останні новини щодо F-16

  • До України прибув перший іноземний інструктор з оперативного використання винищувачів.
  • Данія планує передати Україні 19 літаків. За словами прем'єрки країни Метте Фредеріксен, данські винищувачі скоро будуть на шляху до України.
  • Нідерланди дозволили використовувати їхні винищувачі для ударів по військових цілях на території Росії.