Коли Україна отримає винищувачі F-16, пілотам стане набагато простіше застосовувати західне озброєння для ураження ворожих цілей. Про це розповів американський експілот F-16 Пітер Грінбург.

Дивіться також У Повітряних силах сказали, які завдання виконуватимуть перші F-16

Вплив F-16 на війну

Американський експілот F-16 Пітер Грінбург пояснив, як західні винищувачі допоможуть Україні захищатись від російської агресії.

"Україні буде важко. Ви ж знаєте, що вони (росіяни – 24 Канал) мають гарний захист. Російське обладнання загалом вражає – принаймні на папері. Західні літаки та західна зброя додадуть до того, що уже робить Україна. І чудовим прикладом цього є те, що українські пілоти вже стріляють із західної зброї. Вони скидають західні бомби", – зазначив він у коментарі "Голосу Америки".

Грінбург наголосив, що зараз українські льотчики використовують західне озброєння на МіГ-29 чи Су-27, які не оновлені й мають те саме обладнання та програмне забезпечення, що 30 років тому. За його словами, це дуже важко.

Те, що роблять ці пілоти зі своїми нинішніми літаками із західною зброєю, – надзвичайно складно, набагато складніше, ніж будь-що, що мені треба було колись робити. Отже, коли ви замінюєте ці літаки на F-16, або насправді ви навіть їх не замінюєте, ви додаєте F-16, то стає просто легше. Ви можете скидати більше зброї на ворога швидше, і кожен з цих видів зброї матиме вищий шанс виконати свою роботу зі знищення своєї цілі,
– резюмував колишній пілот F-16.

Постачання F-16 в Україну та навчання наших пілотів на винищувачах: останні новини

  • Попередньо, з'являлась інформація, що Україна може очікувати на перші винищувачі вже влітку цього року. Так, в Данії наголосили, що остаточні терміни залежать від виконання всіх умов, які необхідні для отримання F-16.
  • В лютому 2024 року, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте поділився гарними новинами щодо передачі довгоочікуваних літаків F-16 Україні. За його словами, наша держава отримає понад 20 багатоцільових винищувачів.
  • Також відомо, на якому етапі навчання українських пілотів на F-16. Речник Повітряних сил розповів, що українські льотчики вже почали відпрацьовувати на F-16 тактичні прийоми. Зокрема, удари по повітряних та наземних цілях.
  • За словами Ігната, наразі також триває підготовка наземного персоналу. Вони вчаться, як обслуговувати літаки F-16 та озброєння цих винищувачів, як його програмувати.