Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. На його думку, якби Україна отримала F-16, то контрнаступальна операція ЗСУ була б схожа на "Бурю в пустелі" або миротворчу операцію на Балканах у 1990-х.

Дивіться також Американський F-16 чи радянський МіГ-29: чому Україні треба західні літаки

Як Україні допомогли б винищувачі F-16

Як наголосив Крамаров, насамперед штурмові дії стартували б з активної роботи авіації. Почалося б все зі знищення ворожих систем ППО за допомогою протирадіолокаційних ракет HARM. Якщо в автономному режимі з МіГ-29 її дальність – до 90 кілометрів; то з F-16 її можна було б запускати на відстань до 180 кілометрів.

Після цього почалася б активна робота авіації за допомогою ракет "повітря – поверхня" зі знищення скупчень ворога, командних пунктів, логістичних вузлів, розміщенню техніки тощо. Найважливіше, що за наявності відповідного озброєння можна було б працювати по усій тимчасово окупованій території.

Також Повітряні сили почали б активно "придушувати" тактичну авіацію ворога. Адже можна було б значно далі сканувати повітряний простір та використовувати досконаліші види ракет.

Яким був би контрнаступ ЗСУ, якби вдалося отримати F-16 – Крамаров: дивіться відео

Загалом це були б дуже масовані вильоти. Якщо щодня зараз відбувається близько 20 бойових вильотів, то ця цифра зросла б в більш ніж 5 разів. Понад 100 вильотів. Постійне відпрацювання упродовж тижня – двох тижнів позицій ворога. Але так само важливо отримати не лише літаки, а озброєння, яке він може нести. Там більш ніж 105 різних одиниць зброї,
– зауважив Крамаров.

Наявність F-16 дозволить зберегти життя та сили українських військових. А також допоможе менше навантажувати бронетехніку та артилерію. Він порівняв один літак F-16 з потрібним озброєнням з 4 – 5 системами HIMARS.

Україна може отримати літаки F-16: коротко

  • Глава Пентагону Ллойд Остін під час слухань в комітеті Збройних сил Сенату США вважає, що в майбутньому українська армія точно отримає американські F-16. Однак після ухвалення рішення на організацію всього процесу та передачу піде 18 місяців.
  • Раніше Джо Байден прокоментував інформацію про можливість передачі для України винищувачів F-16. Він вважає, що зараз це не на часі.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, чому в США заявили, що Україна зараз не потребує літаків F-16.