Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці, засновник БФ "Закриємо небо України" Ігор Романенко озвучив думку 24 Каналу, що передача літаків буде поступовою. Він переконаний, що F-16 могли з'явитися в Україні ще в кінці 2023 року.

Дивіться також Не лише нові Patriot для України: найважливіші теми саміту НАТО у Вашингтоні

Термін передачі винищувачів змінюють

На думку Романенка, американці роблять заяви, які дискредитують вислови європейських політиків. Він вважає, що всі розмови довкола проблемних питань, які начебто впливають на передачу Україні винищувачів – штучно створені.

Вже переносять термін передачі з літа на осінь. Є складності? Є, були й будуть далі. Є загроза, що літаки будуть збивати, але це війна! Нам потрібен інструмент, щоб це все менше вдавалося росіянам. Треба бути рішучими! Ми вже зняли рожеві окуляри, стали прагматичними,
– озвучив Романенко.

Військовий експерт зауважив, що після удару по "Охматдиту" представник Білого дому Кібрі заявив про те, що в їхній політиці не відбулося жодних змін, а от українці навпаки очікували, що все зміниться після такої трагедії, що буде рішуча реакція з боку США.

Заява Зеленського щодо F-16 на саміті НАТО

Володимир Зеленський 9 липня під час саміту НАТО у Вашингтоні озвучив, що Україні потрібна така кількість винищувачів F-16, яка дозволить їй стати конкурентоспроможною проти Росії в повітряному просторі. Росія щодня використовує проти України 300 літаків. Україні обіцяють передати 10 – 20. На думку Зеленського, ЗСУ мають отримати хоча б 128 винищувачів.

Передати літаки F-16 зголосилися поки що тільки європейські країни-партнерки, США в цьому процесі передачі відіграють роль координатора. Як країна-виробник, вони надавали дозвіл передати Україні ці винищувачі. Зокрема, Нідерланди слідом за Данією планують це зробити восени 2024 року.