Директор Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей 2 березня заявив, що штурм Капітолія 6 січня спеціалісти кваліфікують, як внутрішний тероризм. Він заявив, що в країні зростає загроза насильницького екстримізму.

Читайте також Трамп і Ку-Клукс-клан: що об'єднує експрезидента і жорстоку расистську організацію

Як просувається розслідування

Очільник ФБР зазначив, що схожим випадкам немає місця в демократичній Америці. Він також пояснив, що терпіти такі дії було б насмішкою з верховенства права.

Події 6 січня не були одиничною подією. Проблема внутрішнього тероризму вже давно метастазує по країні і не зникне найближчим часом. Ми б'ємо на сполох з цього приводу вже кілька років,
– заявив Рей.

За його словами, розслідування справи штурму проводять у 55 офісах ФБР. 200 американцям вже висунули звинувачення. У США створили спеціальну комісію, що займається лише розслідуванням штурму Капітолія.

Він також додав, що слідчі не знайшли доказів на користь теорії про те, що до штурму причетні "фейкові прихильники Трампа".

Тероризм у США

Він зауважив, що у 2017 році кількість розслідувань ФБР щодо внутрішнього тероризму була у межах 1000 справ за рік. Натомість зараз цей показник збільшився у 2 рази.

За словами Роя, арешти прихильників ідеї "переваги білої раси" та інших екстремістів за расовими мотивами зросли майже втричі.

Протести 6 січня у США: коротко


Штурм Капітолія / Інфорграфіка 24 каналу

Повний виступ директора ФБР: дивіться відео