Що змінили у кваліфікації вбивства

Фігурантам у справі вбивства Павла Шеремета змінили підозри, написав у фейсбуці керівник юридичної фірми "Сенс Консалтинг" Леонід Маслов. Адвокати цієї фірми захищають одного з підозрюваних, а саме Андрія Антоненка.

Читайте також Аваков – не мій кум, але повинен довести справу Шеремета до кінця, – Зеленський

За його словами, з формулювання звинувачень забрали "ультранаціоналістичні ідеї", "велич арійської раси" та інші схожі.

Тепер невстановлені особи, діючи з особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту,
– написав Маслов.

Та додав, що у формулюванні йдеться також, що ці невстановлені особи "залучили" Андрія Антоненка, Яну Дугарь і Юлію Кузьменко. Про гроші у кваліфікації вбивства даних немає.

Як тепер звучать підозри Антоненку та Кузьменко

За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а лише виконавець за попередньою змовою. Щодо Кузьменко, то вона "тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, однак не натискала на гачок".

"Тепер вони ще й знищили машину "Субару" і за невідомих обставин зберігали невідому вибухівку", – додав юрист. А це дві додаткові статті в обвинувачення. Маслов висловив здивування, що не додали перешкоджання професійній діяльності журналіста, бо Шеремет їхав на роботу.

Можливе завершення розслідування

Поліція днями завершить розслідування справи про вбивстві журналіста Павла Шеремета. Усі матеріали передадуть у прокуратуру, повідомляє "Слідство.Інфо".

І вже прокуратура буде вирішувати, чи вистачає зібраних доказів для передачі справи в суд,
– йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі у справі вбивства Шеремета отримали наказ зверху завершити розслідування. Водночас деякі з них не вважають, що наявні докази є переконливими.

Раніше Маслов теж заявляв, що 22 травня, ймовірно, відбудеться завершення розслідування та розкриття усіх доказів.

Кого та у чому звинувачували досі

  • Юлію Кузьменко – волонтерку і військового медика. За версією слідства, у ніч перед вбивством журналіста вона разом з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета. А наступного ранку Кузьменко нібито підірвала цю вибухівку.
  • Яну Дугарь – бойового медика 25 повітряно-десантної бригади. За даними слідства, вона вела фотозйомку камер відеоспостереження в межах підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю. Дугарь перебуває під цілодобовим домашнім арештом.
  • Андрія Антоненка – ветерана бойових дій на Донбасі, бійця Сил спецоперацій, музиканта Riffmaster. Він перебуває під вартою.
  • Владислава Грищенка – ветерана бойових дій на Донбасі з позивним "Буча".
  • Інну Грищенко – дружину Владислава, військову з позивним "Пума". Сім'я Грищенків перебуває під вартою через підозру в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не сталося.

Що відомо про вбивство Павла Шеремета?Автомобіль із Павлом Шереметом за кермом вибухнув 20 липня 2016 року в Києві. Журналіст загинув на місці. Слідство після кількарічного розслідування справи відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім "вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи".