Як розповіли у Міністерстві з реінтеграції, на Харківщині продовжують виплачувати разову грошову допомогу. Її отримують мешканці тих територій, які вдалося звільнити від російських загарбників.

Читайте також Чи мають ставати на військовий облік чоловіки-переселенці

Скільки людей уже отримали кошти

Зауважимо, що одноразова фінансова допомога складає 1 200 гривень. Цю суму станом на 23 вересня отримали близько 2 тисяч мешканців Харківської області.

У Мінреінтеграції зауважили, що кошти виділяють у рамках пілотного проєкту. Його вдалося запустити завдяки самому міністерству, а також Товариству Червоного Хреста в Україні та Укрпошті. Гроші від держави отримали ті, хто проживає у Руських Тишках, Черкаських Тишках, а також Липці. Держава очікує на списки від інших громад. Згідно з ними й відбувається надання фінансової допомоги.

У Мінреінтеграції зауважили, що список складає спочатку територіальна громада. Після цього його передають до ОВА. У відомстві списки перевіряють та затверджують. Вони також можуть доповнюватися з часом. Самі ж кошти виплачують з допомогою Укрпошти.

Планують фінансово допомогти близько 200 тисячам людей. За запевненнями Мінреінтеграції, МКЧХ та інші партнери Товариства Червоного Хреста України готові надати додаткові кошти. Це вони зроблять у тому випадку, якщо зростуть потреби.

У міністерстві нагадують, що завжди можна звернутися за консультацією. Для цього слід:

  • зателефонувати на гарячу лінію з кризових питань 15-48
  • або ж гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО +38 (066) 813-62-39.

Варте уваги – Болвінов розповів про моторошні знахідки на звільненій Харківщині: дивіться відео