Про це заявили міністри закордонних справ Швеції та Фінляндії. За їхніми словами, на нещодавніх зустрічах їхній колега транслював іншу позицію.

Читайте також: Путін вирішив залякати через НАТО ще одну країну Європи: чи буде нова війна

Реакція Швеції на слова Ердогана

Я зустрілася зі своїм турецьким колегою напередодні, і ми також обговорювали можливу заявку Швеції на членство в НАТО кілька тижнів тому на двосторонній зустрічі,
– сказала глава МЗС Швеції Анн Лінде.

Вона зазначила, що має хороші та конструктивні стосунки з турецьким міністром закордонних справ, і він нічого подібного не казав. Також не озвучували негативну позицію проти вступу Швеції до НАТО й посли Альянсу з 30 країн.

Вона висловила сподівання, що цю ситуацію вдасться обговорити та владнати. "І якщо вирішимо подати заявку на членство в НАТО, отримаємо позитивні повідомлення від усіх країн" – сказала Лінде.

Реакція Фінляндії на слова турецького президента

Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто розповів, що раніше його турецький колега позитивно відреагував на членство обох скандинавських країн у НАТО.

"У цьому процесі нам потрібно терпіння. Ці речі завжди пов'язані з політикою. Більшість проблем завжди можна вирішити", – додав фінський міністр.

Що сказав Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна негативно оцінює плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до НАТО. Він порівняв скандинавські країни з гостьовим будинком для терористичних організацій. Під цим він мав на увазі членів Робітничої партії Курдистану, яким дали притулок у скандинавських країнах.

За його словами, колись Туреччина вже "зробила помилку" і дозволила Греції вступити до Альянсу, тому Ердоган він не хоче знову її повторення. Він також вказав, що Туреччина може використати свій статус члена Альянсу, щоб накласти вето на прийом цих двох країн.

Зверніть увагу – Зеленський повідомив сенсаційну новину про Еммануеля Макрона: дивіться відео