Мітинг пройшов 13 січня біля будівлі парламенту у столиці Фінляндії Гельсінкі. Група росіян та російськомовних людей, які живуть в країні, підтримали дії уряду щодо закриття кордону з Росією.

Дивіться також "Постраждаєте перші": в Росії взялись погрожувати Фінляндії у разі ескалації з НАТО

"Не лише проти Путіна, а й всієї російської ідеології"

Організувала мітинг група "Ні рашизму у Фінляндії". Мітингувальники наголосили, що закриття кордонів з Росією необхідно, аби Фінляндія залишалася безпечною для всіх громадян. Окрім того, у такий спосіб російськомовне населення Гельсінкі вирішило продемонструвати підтримку дій уряду.

Один з активістів – Ілля Канатуш – розповів, що мітинг організували у відповідь на заклики росіян відкрити кордон. Він наголосив, що всі мають різні погляди на ситуацію, тому уряду потрібно сигналізувати, що є ті, хто не підтримує російську ідеологію й хоче закритих кордонів з агресором.

Я виступаю не лише проти Путіна, а й проти російської ідеології загалом. У мене є родичі в Росії, проте я повністю підтримую закриття кордонів. Мене обурило те, що організатори протестів ігнорують першопричину того, що відбувається, що лежить у діях Росії,
– пояснив Канатуш.


У Фінляндії відбувся мітинг у підтримку закриття кордонів з Росією / Фото Yle

Він також додав, що у Фінляндії реально оцінюють загрозу від Росії, тому кордони мають бути закритими. Окрім того, Канатуш обурений, як російські пропагандисти почали максимально негативно говорити про Фінляндію, заявляючи про "геноцид росіян" й вкидаючи фейки про фінів. Канатуш порівняв це з діями окупантів напередодні повномасштабного вторгнення в Україну.

Тому у Фінляндії припускають, що ситуація може погіршитися.

"Ми хочемо показати, що її дії, можливо, навіть надто м'які. У майбутньому, ймовірно, з боку РФ можливі ще грубіші провокації, і як фінський уряд, так і суспільство мають бути до цього готові", – наголосив активіст.

Закриття Фінляндією кордону з Росією: головне

  • Уряд Фінляндії 23 листопада оприлюднила плани тимчасово закрити свої прикордонні пункти пропуску з Росією. Закривати їх почали вже 24 листопада, а до 30 листопада – усі автотранспортні КПП на кордоні з Росією були перекриті й не пускали росіян.
  • Крім того, Фінляндія повідомила, що з 28 листопада повністю закриє весь кордон з Росією. Це обмеження запроваджували на 2 тижні.
  • Однак вже 12 грудня уряд Фінляндії відкрив 2 КПП на кордоні з Росією. Представник прикордонної служби Мікко Лехмус зазначив, що таким чином люди, які мешкають по обидва боки кордону, зможуть відвідати своїх родичів