Проросійський політик, який виступає проти військової допомоги нашій країні, знову наговорив маячні, суміжної з кремлівською пропагандою. У США коректно поставили його на місце.

Дивіться також У росіян може бути серйозний компромат на них, – політтехнолог про риторику Орбана і Фіцо

Не по-натівськи

Так, Фіцо кілька днів поспіль перед зустріччю із прем'єром Денисом Шмигалем і своєю поїздкою до Ужгорода видавав антиукраїнські заяви. Зрештою, в американців увірвався терпець.

США категорично відкинули заяву Фіцо про те, що Україна – підконтрольна їм держава. На ньому наголосило американське посольство у Словаччині. Там нагадали словацькому прем'єру, що його слова та поведінка не личать члену НАТО.

Ба більше, попередили, що зі Словаччиною може статися те саме, що з Україною. Братислава може зазнати російської агресії, і тоді США та інші члени Альянсу теж прийдуть їй на допомогу. США ніколи не змушуватимуть Словаччину здатися, бо Росія "сильна".

Ми сподіваємося, що ніхто не скаже: "Словаччина – це держава під впливом США",
– заявили у посольстві.

Водночас у відомстві привітали зустріч словацького прем'єра з українським. Нагадаємо, що сьогодні за результатами переговорів між главами урядів двох країн Словаччина пообіцяла не блокувати військову допомогу Україні від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро.

Нові цинічні заяви Фіцо: що відомо

  • Фіцо поставив під сумнів суверенітет України. Він натякнув, що їй доведеться "пожертвувати" частиною своєї території Росії.
  • Також під час пресконференції словака спитали, чому він зустрічається зі Шмигалем в Ужгороді, на кордоні, а не в Києві. Адже якби він прибув би до української столиці, то міг побачити війну на власні очі. У відповідь Фіцо роздратовано сказав, що "у Києві немає війни, там буцімто абсолютно нормальне життя".
  • Раніше словацький прем'єр заявляв, що нібито, якщо навіть Україні надати усю зброю світу, вона не зможе перемогти Росію.