Невдовзі до парламенту подадуть законопроєкти про матеріальну допомогу. Вони передбачатимуть одноразові виплати тим, чия сфера діяльності потрапила під заборону через карантин. Про це президент Володимир Зеленський розповів у своєму відеозверненні, повідомляє 24 канал.

До теми Шмигаль анонсував заходи з підтримки бізнесу на карантині: коли їх чекати

Якщо ви ФОП і змушені закрити бізнес, або найманий працівник, якого звільняють, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень,
– наголосив президент.

Також передбачать компенсацію підприємцям за збереження робочих місць. За словами Зеленського, якщо власник бізнесу скоротив час роботи, але нікого не звільнив, він зможе отримати по 8 тисяч гривень на кожного працівника.

Як можна буде отримати гроші

Глава держави розповів, що отримати гроші можна буде, зайшовши в додаток "Дія". У ньому необхідно буде ввести персональні дані та номер банківської карти.

Після того, як протягом кількох днів дані підприємця перевірять, йому виплатять допомогу.

Скільки людей отримають допомогу

Відповідно до розрахунків, допомогу зможуть отримати 1,2 мільйона українців. Обсяг програми становитиме майже 10 мільярдів гривень.

Дивіться відеозвернення Зеленського:

Чому бізнес деяких підприємців постраждав

  • Річ у тім, що з 14 листопада уряд запровадив в Україні карантин вихідного дня. Таким чином у суботу та неділю можуть працювати лише продуктові магазини, аптеки, пошта, АЗС та заклади, що готують їжу на виніс.
  • Підприємці вкрай різко сприйняли обмеження. Вони побоюються, що карантин може знищити їх бізнес.

Карантин в Україні
Карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу