Про це повідомляє "Бліц-інформ".

Читайте також: На Київщині розгорівся скандал: школу закривають на ремонт посеред навчального року

Спочатку питання сесії "Про національно-патріотичне виховання дітей та молоді" стосувалося виконання в школах гімну і хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність України. Проте депутат обласної ради свободівець Василь Попович запропонував доповнити проект рішення пунктом про обов’язковий урок "Християнської етики в школах".

"МОН на чолі з Гриневич пропонує скасувати християнську етику в школах. Мовляв, рівняємось на Європу. Але ми бачимо, що зараз відбувається в Європі. Вони втрачають національну ідентичність через такі реформи", – заявив Попович.

Згідно сайту облради, рішення підтримали 57 з 64 присутніх на сесії депутатів. Пленарне засідання сесії облради відбулося 21 вересня, матеріалів щодо рішень на сайті облради поки що немає.

Чому МОН не рекомендує викладати християнську етику в перших класах? У міністерстві освіти й науки пояснюють, що в 90-х роках обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення християнської етики. До викладання дисципліни залучали людей із педагогічною та богословською освітами. Це викликало деякі спірні питання, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмету та не відокремлювали власну віру від теоретичних відомостей.