У третьому матчі 1/8 фіналу чемпіонату світу 2022 зійшлись Франція та Польща. Команда Дідьє Дешама є чинним тріумфатором Мундіаля, тоді як поляки вперше за 36 років опинились в плей-офф.

Варте уваги Мессі забив Австралії у своєму 1000-ому матчі та перегнав Роналду за голами на ЧС – відео

24 канал спільно з партнером KOBLEVO розповідає, як перший гол в цьому матчі став історичним для збірної Франції. І хто може випередити найкращого бомбардира збірної Франції невдовзі.

У першому таймі була відносно рівна гра, у якій кожна з команд могла відкривати рахунок. Але перед перервою більше пощастило французькій команді.

На 44-й хвилині Жиру відгукнувся на передачу Мбаппе, винирнувши з-під захисників "кадри". Пробити у ближньому бою Щенсни не стало для Олів'є проблемою.

Відео голу Жиру

Для французького нападника цей гол став 52-им у футболці національної команди. Це дозволило йому очолити список найкращих бомбардирів в історії збірної Франції, випередивши великого Тьєррі Анрі, у якого 51 гол.

При цьому їхав на ЧС-2022 Жиру, маючи в активі лише 49 голів. Але вже у першому матчі він оформив дубль у ворота Австралії, і зрівнявся за голами з Анрі. У ворота Данії йому забити не вдалося, а матч проти Тунісу він провів на лаві для запасних. І от у матчі проти Польщі Жиру таки забив гол, який і вивів його на чисте перше місце в списку бомбардирів збірної Франції. 52 голи він забив за 117 матчів.

Олів'є Жиру дебютував за збірну Франції 11 листопада 2011 року у товариському матчі проти США. А дебютний гол у складі збірної забив 29 лютого 2012 року в товариському матчі проти збірної Німеччини, що завершився перемогою французів з рахунком 2:1. Тоді це був його третій матч за збірну.

Він п'ять разів зіграв проти збірної України, забивши два голи. Вони були у товариському матчі 7 жовтня 2020 року, який закінчився з рахунком 7:1. Це єдиний матч за збірну Франції, в якому Жиру був з капітанською пов'язкою.

Найближчим переслідувачем Жиру з французьких гравців, які досі виступають за збірну, є Антуан Грізманн, в якого 42 голи.

Варто відзначити, що в матчі проти Польщі два голи забив Кіліан Мбаппе. І це були його 32-й та 33-й гол за "ле бльо".