Конфлікт між Францією та Британією набирає обертів. Два патрульні кораблі Франції вирушили до острова за наказом французької цивільної влади.

Читайте також Все через рибу: Британія направила бойові судна до Джерсі на тлі суперечки з Францією

Макрон направив катери до Джерсі

Офіційний представник адміністрації президента Франції заявив, що розміщення французьких катерів "свідчить про стурбованість і розчарування, а також є закликом для правильного застосування угод" після виходу Британії з ЄС.

Британія направила свої кораблі до острова

Два британських патрульних кораблі – HMS Severn та HMS Tamar – вже раніше прибули до узбережжя Джерсі.

Водночас флотилія з приблизно 70 французьких рибальських траулерів зібралася поблизу порту Сент-Гелієр на знак протесту проти правил, що стосуються прав на рибну ловлю після Brexit.

Причина суперечки між Британією і Францією

  • Французькі судна протестують через незгоду із новими правилами видачі ліцензій, запроваджених після виходу Великобританії із ЄС.
  • Мовиться про те, що влада Джерсі тепер видає дозвільні документи лише тим рибалкам, які можуть довести, що раніше здійснювали промисел у територіальних водах острова. Натомість Париж заявляє, що це одноосібне рішення не було узгоджено із ЄС та не має юридичної сили.
  • Якщо обмеження на рибальство не знімуть, французький міністр пригрозив відключити електрику в Джерсі. З території країни надходить близько 95% електроенергії.