Таку думку 24 Каналу висловив політолог, офіцер ЗСУ Тарас Березовець, зауваживши, що це буде одноразова акція для обговорення нюансів зовнішньої політики. Також він додав, що риторика Еммануеля Макрона щодо російсько-української війни різко змінилась.

Дивіться також Бідний розповів, чи буде Україна бойкотувати Олімпіаду-2024 після допуску росіян

Франція може запросити Лаврова

За словами Березовця, Франція не може запросити Путіна, бо це буде для них приниженням та проблемою. Вони зараз розглядають запрошення міністра закордонних справ Росії Лаврова, який перебуває під санкціями. Він не може просто так залетіти ні на територію США, ні в ЄС без спеціального рішення, яке має бути погоджене всіма членами Єврокомісії. Франція ж сама не може надати Лаврову такого запрошення.

Запрошення Лаврова, на думку політолога, буде одноразовою акцією. Розмова з ним віч-на-віч має сенс. Тим більше зустріч з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії відбудеться 6 червня, тобто за 10 днів до саміту миру і все може змінитися.

Поява Лаврова або іншого російського представника для передачі інформації може спрацювати,
– зазначив Березовець.

Зміна риторики Макрона

Також політолог розповів, що Макрон, який обіцяв вислати війська в Україну, дати зброю, говорив про те, що Росія не повинна перемогти, зараз змінив свою риторику і пропонує перемир'я під час проведення Олімпійських ігор у Парижі.

Франція та Росія: останні новини

  • За повідомленнями росіян, посольство Росії в Парижі не отримувало жодних офіційних запрошень для участі російської сторони в заходах з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії. Тимчасом радіостанція Europe 1 повідомила, що запрошення буде надіслано дипломатичному представництву Росії у Франції.
  • Дмітрій Пєсков заявив, що Франція поки не робила офіційних кроків, щоб реалізувати свою пропозицію перемир'я під час Олімпійських ігор. Також він додав, що Україна використає цю спробу для перегрупування своїх сил.
  • Очільниця Парижа Анн Ідальго заявила, що російським і білоруським спортсменам не будуть раді у Франції. Вона висловила підтримку українському народу.