Проект передбачає створення нового даху зі скла, дуба та вуглецевого волокна, прикрасити його має знайдений серед уламків після пожежі півень. Під шпилем на горищі розташують фруктовий сад і город, з них щороку можна буде отримувати до 21 тонни фруктів і овочів. У цьому впевнений автор ідеї Вінсент Каллебаут, передає CNN.

Читайте також: Зруйновану гаргулью з Норт-Даму відновили на 3D-принтері: фото

Кошти, вторговані від такої кількості городини пропонують спрямувати на потреби бідних. Доглядати сад і город можуть волонтери із благодійних організацій.

Крім того, дах і шпиль вироблятимуть електрику, тепло і енергію для вентиляції собору.

Ми прагнемо представити трансцендентний проект, символ стійкого і екологічного майбутнього,
– наголошують розробники.

На їх думку, якщо цей проект переможе, то новий Нотр-Дам визначатиме "нове обличчя Церкви в XXI столітті".

Собор Паризької Богоматері до пожежі і запропонований варіант реконструкції


Як може виглядати горище із садом у Нотр-Дам де Парі

Зазначимо, що у квітні прем’єр Франції Едуард Філіп оголосив міжнародний конкурс серед архітекторів на реконструкцію даху Собору Паризької Богоматері. Там 15 квітня сталася масштабна пожежа, через яку були зруйновані готичний шпиль і покрівля храму. Серед запропонованих проектів реконструкції: дах із кришталю або вітражів, а шпиль Собору, приміром, пропонують замінити променем світла.

Що відомо про пожежу у Нотр-Дамі?15 квітня 2019 року частину Собору Паризької Богоматері – одну з найвідоміших культурних пам'яток світу охопила масштабна пожежа. Рятувальникам вдалось її ліквідувати лише через 9 годин. Вогонь зруйнував верхню частину шпиля храму, годинник і значну частину покрівлі, також сильно постраждали вітражі.

Внаслідок обвалу даху в одному місці утворилась величезна діра у стелі. Кам'яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися. Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам відбудують впродовж 5 років.

Більше про руйнівну пожежу у Нотр-Дам де Парі дивіться у відео: