Роль Путіна може перетворитися у номінальну

Я можу довго розповідати про конфронтацію ФСБ і міноборони, яка тягнеться ще з часів СРСР, коли КДБ дуже жорстко конфліктувало з ГРУ. Однак, коли я говорю про конкретно нинішню епоху суперництва, то насамперед виникає фактор наживи. Ось тільки зараз фінансовий фактор відійшов на другий план.

Актуально У Росії оголосили сафарі за елітами

Для російських еліт, якими історично є представники силових структур, гострим постало питання виживання після визнання капітуляції. Все залежить від того, хто в цей період матиме повноту влади в Росії. Після поразки в Україні влада президента Росії буде...

Буде умовно номінальною. Фактично, Владімір Путін нічого вже вирішувати не буде. Вирішуватимуть ті, в руках кого буде зосереджений основний силовий ресурс.

Зараз же ФСБ в очікуванні поразки у війні проти України, готує плацдарм, щоб підім'яти під себе міноборони і генштаб. Для цього ФСБ максимально дискредитує Сєргєя Шойгу і Валєрія Герасімова через Євгєнія Пригожина. Своєю чергою на ці місця Луб'янка має власних кандидатів.

Кишенькові генерали приготувалися

Не просто роками, а десятиліттями Луб'янка формувала свій лояльний пул на Фрунзенській набережній. Вона створювала всередині міноборони групу кишенькових генералів, що функціонують всередині господи "кирзачів" в інтересах "фесів". Суровікін та Мізинцев належать до цієї групи.

До теми Атаки на Москву вигідні саме Путіну, але є нюанс

Згідно з планами Луб'янки, Суровікін повинен буде обійняти посаду міністра оборони, а Мізинцев – посаду голови генштабу в Росії. Таким чином ФСБ вперше за всю свою історію отримає повний контроль над всім силовим апаратом Росії.

На тлі такого дисбалансу роль Путіна стає номінальною. Він перестає будь-що вирішувати. Будь-яка чистка у ФСБ зводиться до нуля, а ось в армійському середовищі і не тільки – до максимуму. Тому рефлексії Пригожина та поява Мізинцева в Бахмуті у супроводі Сьоми Пєгова – піар-кампанія.

Зараз ФСБ масово перекуповує так званих "воєнкорів", "журналістів", "експертів", які раніше працювали виключно на міноборони, для популяризації Пригожина, Суровікіна, Мізинцева. Через деякий час Шойгу та Герасимов будуть аутсайдерами довіри.

Важливо Найпотужніший повітряний удар ще попереду, але після нього стане легше

Хоча вони вже такими є, адже ФСБ не шкодує інвестицій у свій проєкт з підпорядкування всієї силової компоненти в Росії.

Але, що найцікавіше, якщо ця структура зможе змити міноборони, то що їй вартуватиме дати стусан під зад старому маразматику, який вже засидівся на своєму кріслі?