Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса. На його думку, у цьому й полягає найбільша небезпека для всіх інфраструктурних об'єктів.

До теми Домовились про безвіз: Зеленський провів першу телефонну розмову з главою Китаю Сі Цзіньпіном

Китай спонукає збільшувати борги

За словами Фурси, українські політики часто лякають тим, що МВФ затягує державу у боргову яму, але насправді його позицією є контроль дефіциту бюджету. Він вимагає брати в борг менше грошей і контролювати боргове навантаження країни.

Натомість Китай навпаки спонукає збільшувати ці борги, а потім запитує, де гроші.

Китайці жодних вимог не висувають. Вони навпаки стимулюють збільшувати дефіцит бюджету, тобто потенційне майбутнє боргове навантаження,
– наголосив інвестиційний банкір.

Дізнайтеся більше Влада Китаю тисне на бізнес: технологічні компанії втратили понад 823 мільярди доларів

Фурса заявив, що співпраця з Китаєм та безвізовий режим – це чудово. Однак з цією країною небезпечно співпрацювати у напрямку участі в інфраструктурних китайських проєктах.

Наразі Китай справді є найбільшим торговельним партнером України. Втім, гра у стратегічне партнерство може для нас погано закінчитися.

Фурса розповів про небезпеку співпраці з Китаєм: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Володимир Зеленський 13 липня провів першу телефонну розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
  • Глави держав обговорили низку питань, зокрема домовились про безвіз між країнами.
  • Також політики обмінялись вітаннями з нагоди 10 річниці встановлення стратегічного партнерства між Україною та Китаєм та підтвердили обопільну налаштованість на його розвиток і поглиблення.