Про це 8 травня повідомили у Білому домі. Зазначили, що всі країни G7 зобов'язалися поступово припинити або заборонити імпорт російської нафти.

До теми Дії Путіна ганьблять Росію, – потужна заява G7 після розмови із Зеленським

"Це сильно вдарить по головній артерії економіки Путіна і позбавить його доходів, необхідних для фінансування війни. G7 також зобов'язалася працювати разом, щоб забезпечити стабільні глобальні постачання енергії, одночасно прискорюючи наші зусилля щодо зменшення залежності від викопного палива", – інформують у Білому домі.

Дати світу час для пошуку альтернативи

У G7 гарантували, що виконають зобов'язання своєчасно та впорядковано. Також подбають, щоб світ мав час забезпечити альтернативне постачання.

Роблячи це, ми будемо працювати разом з нашими партнерами, щоб забезпечити стабільні глобальні постачання енергії та доступні ціни для споживачів,
– зазначили на сайті Білого дому.

Може зацікавити – дії Канади та США для допомоги Україні: дивіться відео

Потужні санкції від США: що відомо

  • США оголосили нові обмеження для Росії 8 травня. Саме у цей день світ відзначає закінчення Другої світової війни в Європі та вшановує пам'ять загиблих.
  • Санкції погодили на засіданні країн "Великої сімки". Участь у події також взяв президент України Володимир Зеленський.
  • Лідери G7 опублікували спільну заяву на сайті Білого дому. Вони заявили, що у разі продовження невиправданої війни проти України Росія продовжуватиме отримувати нові санкції.
  • Дії G7 матимуть вплив на такі сектори у Росії: фінансовий, торговий, оборонний, технологічний та енергетичний.
  • США працюватимуть заборонити надання головних послуг, від яких залежить Росія.
  • G7 запевнили, що продовжуватимуть вживати заходів проти російських банків, які пов'язані зі світовою економікою та тих, діяльність яких є критичною для російської фінансової системи.
  • Додатково санкції отримає російська промисловість. Зокрема, мовиться про деревообробну галузь, виробництво двигунів, бойлерів, вентиляторів, бульдозерів та низки інших промислових комерційних товарів.
  • Крім цього, Вашингтон боротиметься з російською пропагандою.