Лідери "Великої сімки" зазначили, що 8 травня світова спільнота відзначає завершення Другої світової війни та кінець терору. Люди оплакують мільйони жертв та висловлюють повагу тим, хто заплатив найвищу ціну у війні.

Актуально Путін сказав до 9 травня все закінчити на**р, – перехоплення окупантів перед "днем перемоги"

Війна Росії в Україні не була нічим спровокована, – G7

Через сімдесят сім років президент Путін і його режим вирішили вторгнутися в Україну в неспровокованій загарбницькій війні проти суверенної країни. Його дії ганьблять Росію та історичні жертви її народу,
– мовиться у заяві "Великої сімки".

Москва порушила міжнародний порядок, який був встановлений після Другої світової війни. Країни G7 запевнили офіційний Київ у своїй повній солідарності та підтримці. Мовиться – про процвітання України в її міжнародно визнаних кордонах.

Україна прагне виведення російських військ зі своєї території

Президент Зеленський наголосив, що кінцева мета України – виведення російських військ зі своєї території, а також – здатність захистити себе у майбутньому. Саме тому українці розраховують на допомогу "Великої сімки" у сфері обороноздатності, а також відновлення після війни.

Разом із міжнародним співтовариством ми, G7, надали та пообіцяли додаткову підтримку з початку війни, яка перевищує 24 мільярди доларів США на 2022 рік. Найближчими тижнями ми посилимо нашу колективну короткострокову фінансову підтримку, щоб допомогти Україні ліквідувати економічні загрози та надати базові послуги її населенню,
– зазначили лідери держав.

Читайте також У G7 зобов'язалися поступово припинити або заборонити імпорт російської нафти

Світова спільнота докладе всіх зусиль, аби притягнути Путіна до відповідальності

"Велика сімка" вкотре засудила напади на цивільне населення та інфраструктуру, що призвело до гуманітарної катастрофи в самому центрі Європи. Лідери країн приголомшені масштабом жертв.

Ми докладемо всіх зусиль, щоб притягнути до відповідальності Путіна та причетних до цієї агресії, включаючи режим Лукашенка в Білорусі, за їхні дії. З цією метою ми продовжуватимемо співпрацювати разом із нашими союзниками по всьому світу,
– сказано в заяві.

Росія маніпулює інформацією, аби приховати від світової та російської громадськості свої злочинні дії. Санкції, введені проти Москви, вже мають значний вплив на всі сектори економіки держави-агресорки.

Про які заходи домовилась "Велика сімка"

  • Поступова відмова від російських енергоресурсів. Передусім мовиться про припинення або заборону імпорту російської нафти.
  • Посилення ізоляції російської економіки – недопущення надання ключових послуг, від яких залежить Росія.
  • Обмеження проти російських банків, які є критичними для фінансової системи Росії.
  • Боротьба з каналами російської пропаганди.
  • Посилення кампанії проти еліти, яка підтримує Путіна.

У G7 зазначили, що війна в Україні має багато наслідків, зокрема, мовиться про глобальні виклик у сфері енергетики, продовольства та добрив. "Велика сімка" активізується, аби протистояти цим викликам.

"Велика сімка" та Україна об'єднані в цей важкий час і у своєму прагненні забезпечити Україні демократичне, процвітаюче майбутнє. Ми залишаємося єдиними в нашій рішучості, щоб президент Путін не виграв свою війну проти України,
– завершили у G7.

Варто прочитати Війна Путіна знищить економічні досягнення Росії за 15 років: США оголосили потужні санкції

Позиція "Великої сімки" щодо війни Росії в Україні: коротко

Дивіться у відео: Росія змінює стратегію війни