Руйнація цивільної інфраструктури на Донбасі має просто неймовірні масштаби. Зовсім скоро місцеві мешканці, яким не вдалося виїхати на підконтрольну Україні територію, опиняться у вкрай складних гуманітарних умовах.

Читайте також Підготовка до звільнення Півдня триває ще з 24 лютого, – Гуменюк

Гуманітарна катастрофа на окупованому Донбасі

Як повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай, гуманітарної катастрофи на Донбасі не уникнути. Винні у цьому російські окупанти, які знищили цивільну інфраструктуру вщент і не збираються її ремонтувати чи відновлювати.

Гуманітарна катастрофа там буде 100% навіть не 90. Коли вони атакували міста, вони місяцями їх розстрілювали. Всім, що лише в них є на озброєнні. Вони за цей час розбили всю інфраструктуру,
– сказав Гайдай.

Він розповів деталі про жахливі наслідки російських обстрілів. Магістральні газові труби вщент вигоріли, всю систему водопостачання, яка розташовувалася в Білогорівці, підірвали. Мільйон абонентів залишилися без води.

Що стосується водопостачання по містах та каналізаціях – всі труби вщент розбиті.

"Це не відновиш за тиждень чи за місяць. Я даю гарантію, що вони не впораються з цим до зими. Що буде з містами, опаленням – це взагалі катастрофа. Вся система буде зламана, її розірве", – додав Гайдай.

Також він додав, що окупанти крадуть з лікарень сучасне медичне обладнання та вивозять з України.

Дивіться також – в Херсоні окупанти почали облаштування нових блокпостів