За словами Крейвіса, скорочення постачання газу на європейський ринок і збільшення транзиту в Азію ставить Європу в скрутне становище.

Зверніть увагу "Газпром" має позбутись монопольного становища в Європі: Зеркаль пояснила суперечку Росії та ЄС

Росія тисне на Європу

Дайнюс Крейвіс переконаний, що Росія тисне на Європу, щоб швидше запустити "Північний потік-2". Через такі дії Москви сховища газу в Італії та Німеччині фактично порожні. Також ціна на блакитне паливо стрімко зростає і б'є усі рекорди, що й зумовило збільшення вартості електроенергії.

Попри всі песимістичні прогнози, Крейвіс вірить, що Єврокомісія зможе вирішити цю проблему.

Газова криза можлива. Але я сподіваюся, що Єврокомісія разом із країнами-членами (ЄС – 24 канал) вирішить це питання, і в нас не буде того, що було понад 10 років тому, коли в Європі були можливі збої, а в багатьох країнах навіть у середині зими не було газу,
– заявив міністр.

Та яким буде подальший розвиток подій – невідомо.

Підвищення цін на газ у Європі: головне

  • "Газпром" завершив будівництво газопроводу "Північний потік-2", який має постачати газ Європі в обхід України. Однак запустити його поки не можна – відповідно до законодавства ЄС, монополії на видобуток і транзит газу заборонені, а російська компанія якраз є монополістом.
  • Згодом Росія відмовилася купувати в України додаткові транзитні потужності, через що виснажуються газосховища у Європі.
  • Через це ціни на газ почали різко зростати. Поки що абсолютним максимумом є 970 доларів за тисячу кубометрів. Зараз вартість блакитного палива становить 800 доларів.