Москва постачатиме паливо лише за передоплату

Російські погрози закрутити газовий вентиль набули реальності. Москва постачатиме паливо лише за передоплату.

О 10.00 "Газпром" повністю обмежив постачання газу в Україну,
– повідомив голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Раціональне вирішення проблеми - у реверсі газу з Європи, - урядовці

Блакитне паливо з європейських країн, аргументують урядовці, дешевше за російське, навіть зі знижкою. Також, за підрахунками "Нафтогазу", в українських підземних сховищах зберігається майже 14 мільярдів кубометрів газу. Цього блакитного палива, запевняє голова НАКу, вистачить, як мінімум, до грудня поточного року.

Європа пропонує компромісну вартість у $326, — Ю. Продан

Російську ціну міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан називає політичною. Адже компромісна вартість, визначена європейською стороною – 326 доларів за тисячу метрів кубічних, а РФ вимагає понад 386 доларів.

А. Яценюк доручив підготуватися до надзвичайного стану в енергетиці

Голова уряду Арсеній Яценюк доручив підготувати законопроект про надзвичайний стан в енергетиці. Наразі офіційний Київ звернувся до Європейської комісії та США із пропозицією спільної експлуатації української газотранспортної системи

"Газпром" подав позов на "Нафтогаз" у Стокгольмський арбітраж

"Газпром" подав позов у Стокгольмський арбітраж на стягнення з "Нафтогазу заборгованості в обсязі 4,5 млрд доларів. У відповідь, "Нафтогаз" також звернувся до суду. Вимагає у газпрому компенсації у 6 мільярдів доларів і встановлення ринкових цін на блакитне паливо.

Після усунення В. Януковича "Газпром" скасував знижку

Нагадаємо, у грудні минулого року Росія знизила ціну на газ для України з 400 до 268 доларів за тисячу кубометрів. Однак після того, як четвертий президент був усунений від влади, "Газпром" скасував знижку на газ.