Як повідомив у Facebook журналіст Роман Бочкала, про це глава Міноборони сказав під час повернення української делегації з Польщі.

Зокрема, сили РФ нанесли два удари з самохідного міномета 2С4 “Тюльпан” по луганському аеропорту.

Саме з цієї причини наші військові його покинули. Удари були такої потуги, що “повністю зруйнували будівлі від п'ятого поверху до підвалу”, - охарактеризував міністр. Використовувалися снаряди типу 3ВБ4 і 3ВБ11 в тротиловому еквіваленті потужністю до двох кілотонн - тобто 2 тисяч кілограмів тротилу,
- пише журналіст.

“Якби не “Тюльпани”, ми могли залишатися в аеропорту ще мінімум кілька місяців і нас би звідти ніхто нічим не вибив”, - пояснив Гелетей причини виведення військ з аеропорту Луганська.

Читайте також: РФ застосовує на Донбасі "Тюльпани", — радник глави Міноборони

Роман Бочкала зазначив, що Міністр оборони побоюється, що “подібного роду удари Росія може нанести по донецькому аеропорту”.

Журналіст опублікував довідку з детальною інформацією про те, яку саме ядерну зброю РФ використовує проти України, де вона зберігається, і які її запаси.


“Що стосується тактичної ядерної зброї, то її застосування порушує міжнародні угоди про роззброєння. У 1987 році був підписаний договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Після розпаду Союзу тактичні ядерні боєзаряди були вивезені в Росію з території республік, які стали незалежними, в тому числі і України. Зброю мали знищити, але Росія цього не зробила. Значна частина арсеналу перебуває в режимі довгострокового збереження”, - розповів Бочкала.

Нагадаємо, російські війська продовжують штурмувати аеропорт Донецька і підтягують артилерію. До аеропорту російські війська підтягують ствольну артилерію і РСЗВ. Поблизу Донецька зафіксовано переміщення 2-х батарей російських 240-мм мінометів 2С4 “Тюльпан”.

Раніше штабу АТО стало відомо, що бойовики планують застосувати хімічну зброю для атаки українських військових, які утримують аеропорт Донецьк.

Як відомо, Міністр оборони України Валерій Гелетей ще на початку вересня заявив, що РФ кілька разів погрожувала тактичною ядерною зброєю. За його словами, Україна буде готова повернутися до питання про відновлення ядерного статусу, якщо не отримає підтримки Заходу у протидії агресії Росії.