Попри внутрішні інструкції та вимоги законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації МВС гелікоптер, який зазвичай перебуває на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації. Про це в ефірі телемарафону розповіла радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян, пише 24 Канал.

Дізнайтесь більше Загинуло керівництво МВС: все, що відомо про авіакатастрофу у Броварах

Гелікоптер не мав дозволу на політ

"Повітряне судно, як було встановлено у процесі досудового розслідування, не мало дозволів виконувати інші види польотів", – розповіла вона.

Також, за словами Сапьян, командиру екіпажу не повідомили метеорологічних даних по всьому маршруту польоту, який був запланований. Він також не був попереджений про негоду над Броварами, де сталася трагедія.

Крім того, Сапьян повідомила, що екіпаж цього гелікоптера не мав відповідних допусків і необхідних сертифікатів для того, щоб здійснювати польоти в таку негоду.

Вона зазначила, що на графічній реконструкції маневру гелікоптера чітко видно, що через погану погоду повітряне судно було вимушено летіти на гранично низькій висоті.

Представниця ДБР додала, що коли командир екіпажу побачив перед собою багатоповерхівку, то почав здійснювати маневр обльоту. За її словами, він різко піднявся, втратив орієнтування у просторі, а коли завершував маневр – допустив зіткнення із землею.


Реконструкція трагічного маневру гелікоптера / Фото ДБР

Трагедія у Броварах: що відомо

  • Працівники ДБР 3 серпня повідомили про підозру п'ятьом посадовцям ДСНС. У ДБР заявили, що посадовці порушили правила безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво МВС та супроводжуючі особи.
  • Гелікоптер зазнав катастрофи 18 січня 2023 року у Броварах. Слідство встановило, що посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.
  • Окрім посадовців МВС, унаслідок катастрофи загинули 4 жінки й малолітня дитина. Також 31 людина, з яких 13 дітей, отримали ушкодження.