Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що за останні 30 років Хорватія досягла значного прогресу. Країна оговталась від руйнівних наслідків війни 1990-х років, стала інтегрованим членом НАТО та Європейського Союзу. А тепер підтримує Україну у кривавій війні, яку розв'язала Росія.

Дивіться також Байден підготував запит у Конгрес США щодо безпрецедентної допомоги Ізраїлю й Україні

Хорватія передала Україні гелікоптери Мі-8

Зі звернення Ллойда Остіна до міністра оборони Хорватії стало зрозуміло, що країна передала Україні свої гелікоптери Мі-8 й надає Києву військову допомогу. Крім цього, країна допомагає Києву фінансово та гуманітарно.

Ми цінуємо тверду відданість Хорватії допомогти Україні, і ми бачимо це у ваших численних пожертвуваннях військової техніки, включаючи всі ваші гелікоптери Мі-8 та передове розгортання ваших сил у бойових групах НАТО у Польщі, Литві та Угорщині, а також у ваших пожертвуваннях на гуманітарну допомогу. І все це має реальне значення у боротьбі України за свободу,
– сказав Остін Баножичу.

Наразі Україні допомагають понад 50 країн світу. Від початку загострення конфлікту в Ізраїлі багато українців непокояться, що США зменшать надання допомоги для України. Однак Штати запевняють, що цього не відбудеться.

США продовжить надання допомоги Україні

  • 20 жовтня президент США Джо Байден заявив, що відправить до Конгресу запит на фінансування допомоги Ізраїлю й Україні. Він наголосив, що фінансування військової допомоги є "розумними інвестиціями", а дивіденди від них слугуватимуть наступним поколінням американців.
  • Він зазначив, що США будуть безперервно надавати українській армії зброю, щоб наша держава могла чинити опір Росії. Однак додав, що він не надсилатиме американських військових для участі у війні.