Під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі Столтенберґ заявив, що "Путін зробив дві стратегічні помилки – недооцінив силу та хоробрість народу України та її збройних сил, а також недооцінив рішучість і єдність НАТО та наших партнерів".

Дивіться також Хто може стати новим генсеком НАТО, якщо Столтенберг піде у відставку

У НАТО пообіцяли й надалі підтримувати Україну

Очільник Альянсу вкотре наголосив, що союзники по НАТО підтримуватимуть Україну "стільки, скільки буде потрібно", щоб Київ міг "захистити своє право на самооборону".

І від початку ми дуже тісно співпрацювали з Європейським Союзом, сповнені рішучості підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Сьогодні ми обговоримо нашу постійну підтримку, щоб допомогти Україні переважати як незалежній суверенній державі та підтримувати міжнародний порядок,
– сказав він.

Нагадаємо, що 14 лютого у Брюсселі відбулося засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). У цій зустрічі взяли участь представники понад 50 країн.

Чи готує Росія новий наступ

  • Уже не один місяць ЗМІ повідомляють про те, що Росія готує новий повномасштабний наступ. Ймовірно, він може відбутися у лютому – березні. Однак до цієї можливої атаки активно готується Україна, якій допомагають західні партнери.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі поділилися думками щодо ймовірної загрози з боку Росії.
  • Під час брифінгу заявили, що у США немає інформації про те, чи спробує Росія у масштабній атаці застосувати свої повітряні сили і чи готує вона її. "І поки що вони цього не зробили, тому що українська протиповітряна оборона досить ефективна", – сказав Остін.
  • Він також підкреслив, що партнери України роблять все можливе, щоб розвивати потужність нашої держави.
  • Видання Financial Times повідомило, що Росія накопичує літаки поблизу кордону з Україною. Там зазначили, що це може свідчити про те, що Москва готується кинути у війну свої літаки та вертольоти, щоб підтримати наземний наступ.