У Генштабі ЗСУ просять припинити займатися популізмом та сконцентруватися на обороні нашої держави. Там нагадали, що наразі додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці.

Дивіться також Проголосувати це одне, а інше – профінансувати, – Подоляк про доплату 30 тисяч військовим

Додаткові виплати для військових у тилу – не нараховуються

Зокрема, 100 тисяч гривень на місяць, як і раніше, збережені захисникам, які воюють безпосередньо на передньому краї.

30 тисяч виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні і бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання.

Водночас, якщо військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються.

Разом з тим, у Генштабі ЗСУ нагадали, що з 1 лютого 2023 року усім військовослужбовцям мінімальний розмір грошового забезпечення було підвищено до 20 100 гривень.

Переконані, що у Збройних Силах України має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров'ям,
– додали в Генштабі ЗСУ.

Крім того, у Генштабі наголосили, що солдат, який несе службу і захищає країну від агресора, має бути високо мотивованим.

Що відомо про доплати військовим

  • З 1 лютого 2023 року в Україні скасували доплати військовим 30 тисяч гривень під час війни. Та Верховна Рада 10 квітня проголосувала за те, щоб повернути військовим доплати в розмірі 30 тисяч гривень.
  • Після цього голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що поправка, проголосована у Раді щодо повернення надбавок військовим, не гарантує проведення виплат.
  • 11 квітня до парламенту внесли постанову, яка блокує повернення доплат у 30 тисяч гривень.