Нардеп Ярослав Железняк пояснив, що зараз Рада працює в режимі безперервного засідання, тому Лерос позбавлений участі до кінця поточної сесії. Ймовірно, на пів року.

Читайте також Рада позбавила Трухіна депутатського мандату

Сесія закінчується на початку вересня 2023 року. Інший термін – припинення воєнного стану і відповідно зміна спецрежиму роботи парламенту.

Реакція Лероса

Сам Лерос у фейсбуці також підтвердив відсторонення.

Сьогодні Верховна Рада відсторонила мене до кінця року від засідань Верховної Ради, – написав він.

Політик вважає, що нібито відсторонюють депутатів, які ставлять незручні питання.

Що цьому передувало

  • Раніше у ЗМІ з'явилась інформація, що у Верховній Раді вимагають усунути Лероса від участі у роботі парламенту за "порушення депутатської етики" під час засідання 7 лютого.
  • Опублікували звернення нардепів до регламентного комітету парламенту з вимогою усунути позафракційного депутата від п’яти засідань. Мовилось, що Лерос "допустив образливі висловлювання на адресу СБУ та глави Офісу Президента України Андрія Єрмака".
  • Згодом звернення підтримали у регламентному комітеті, а потім проголосувала і Рада.

Зауважимо, це не перший скандал з Леросом. Наприклад, ще 2021 року депутат показав президенту Володимиру Зеленському середній палець. Проти нардепа відкрили справу щодо грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства. 10 січня 2022 року ДБР скерувала до суду обвинувальний акт.