Біля воріт підприємства "Руссава-К", що в Кагарлику на Київщині – міліція. Начальник охорони, якого призначило колишнє керівництво компанії, намагається потрапити на територію. Нинішня охорона його ігнорує.

"Русава" – підприємство немале. 300 одиниць техніки, потужний елеватор, земля. Ще влітку воно належало українцю з Америки Марку Паславському. Коли почалась війна, Марк взяв українське громадянство та пішов добровольцем у батальйон "Донбас". Загинув під Іловайськом 19 серпня. Його як героя поховали на Аскольдовій могилі.

Володимир Бортник знав Марка Паславського понад 20 років. І саме він був директором підприємства "Руссава-К". Проте у лютому, через півроку після загибелі Марка, власники змінились. Тепер компанією володіє громадянин Росії, кримчанин Леонід Мосійчук, а директором став місцевий підприємець Іван Калдін. Тобто за документами виходить, що солдат, який своє життя віддав у боротьбі з російською агресією, добровільно продав підприємство росіянину. Володимир Бортник пояснює – фірму захопили рейдери.

Читайте також: Загиблого під Дебальцевим журналіста привезли додому на Тернопільщину

Згідно з документами, продати компанію Марк Паславський ніби-то погодився 11 серпня, за тиждень до загибелі. Документи – підробка, переконує колишній директор. Марк нічого не підписував, бо у ці дні був в АТО. Та й це ще не все.

Заввідділом агротехнічного забезпечення Павло Мовчан каже – працівників не звільняли. Зараз тут готуються до посівної. Чоловік працює тут 10 років, добре знає старих керівників. Але й проти нових нічого немає.

Тим часом, в мережі з'явилась інформація про те, що директора Калдіна напередодні викрали і побили. Потім повернули. У всьому він ніби-то звинувачує Володимира Бортника.

Друзі загиблого Марка Паславського, тим часом, зробили експертизу підпису, яким загиблий ніби-то завізував своє рішенням продати компанію. Підпис, засвідчила експертиза – несправжній. Втрутилось у справу і Головне територіальне управління юстиції у Київській області. Вердикт – державний реєстратор порушила закон.

Зараз справу розглядають у суді, майно ж підприємства перебуває під арештом.