За словами голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцева, наразі вже зафіксовані дані за квітень по акцизному доходу.

Зауважте Рано чи пізно у вас почнуться проблеми, – Гетманцев про фахівців з IT, які працюють як ФОПи

У нас збільшення імпорту тютюну рік до року на 400% від знову-таки усунення нами нерівності в оподаткуванні ТВЕН і сигарет з фільтром, однак за внутрішнім акцизом на тютюн у нас різниця рік до року (+ 4,8%), горілка збільшилася тільки на 8% рік до року. Пальне – в межах 2%,
– розповів Гетманцев.

Водночас робити висновки за результатами одного місяця ще зарано. Наразі не можна збагнути: це результат роботи чи якісь ринкові коливання. Гетманцев зауважив, що у 2020-му в квітні було недовиконання плану.

За словами політика, наразі можна говорити, що ситуація з ПДВ в Україні суттєво покращилася.

"У півтора раза рік до року за перші 4 місяці збільшені відрахування по ПДВ, і це при автоматичному відшкодуванні і падінні ВВП", – наголосив Гетманцев.

З акцизного податку наразі такі висновки зробити не можна.

Деталі від Гетманцева

  • Наразі в Україні досі можна купити горілку в інтернеті. Заводи також продовжують гнати спирт.
  • Державна фіскальна служба вже давно не виконує своїх функцій.
  • Саме тому створюють Бюро економічної безпеки. Туди не повинні потрапити корупціонери.
  • Ще минулого тижня на адресу Державної податкової служби і Державної фіскальної служби направили чеки в Києві із заправних станцій. Звичайні заправки вибивають не фіскальні чеки, які не бачить податкова.
  • Одна з великих заправних мереж вже стала на шлях виправлення
  • За словами Гетманцева, "зараз у нас момент істини — ситуація, в якій або ми змусимо правоохоронців робити свою роботу, або вони залишаться в тому стані, в якому вони існували останні 10 років, залишаться в злочинній конструкції, а не вийдуть з неї і припинять її існування".
  • У Комітеті роблять все можливе для того, щоб це припинилось.
  • Зокрема, вже було 2 рішення по горілці і по пальному, де дуже жорстко поставили терміни і призначили відповідальних.