Саме демократія – єдина правильна стратегія для РФ, пише у статті для The New York Times російський опозиціонер, засновник руху "Відкрита Росія" Михайло Ходорковський.

Читайте також: Кремль отримав тривожний сигнал, – приватна розвідка США

Корінь проблеми, на думку політика, захований глибоко в історії: ще під час Лютневої революції в Росії 1917 року її лідери не змогли побудувати демократичні інститути, що привело до влади більшовиків. Це ж стосується розпаду СРСР, після якого Російська Федерація знову стала авторитарною державою.

Наразі ситуація також критична, зазначає автор статті, адже частина російської опозиції розглядає утвердження демократичного устрою через призначення "доброго царя". Саме тому для перемоги на виборах у Росії політикам необхідно всього лише створити образ "сильного лідера", а не запропонувати чітку політичну програму.

Проте, переконаний Ходорковський, помилок минулого можна уникнути. Для цього варто не просто "відсторонити Путіна від влади, а змінити авторитарну систему, яку він уособлює", акцентується у публікації.

Найважливішим завдання для Росії опозиціонер бачить "створення системи правосуддя, заснованої на владі закону, а не на свавіллі російського політикуму".

Читайте також: Опальний Жиріновський пророкує у Росії свій Майдан, який перевершить київський

Для Кремля ці ідеї – єресь: вони підривають багатовікові уявлення, згідно з якими Росією можна ефективно управляти тільки з Москви, а делегування влади призведе до хаосу,
– констатує Ходорковський.