Попри намагання Лондона налагодити відносини з Москвою, дипломатична напруга між ними зросла. Особливо, – коли Росія застосувала нервово-паралітичну речовину на вулицях Британії. Про це Бен Воллес розповів Daily Telegraph.

Дивіться також Російські вчені вдосконалили метод отруєння "Новачком": розслідування ЗМІ

Цей тип нервово-паралітичного агента ("Новачок" – 24 канал) може вбити тисячі людей,
– наголосив він.

Водночас міністр нагадав, що хоч колишній російський шпигун Сергій Скрипаль вижив, проте тепер може дихати лише через трубку. А ось британка, матір трьох дітей Дон Стерджес від отруєння померла.

"Новачок" та останні отруєння ним у Великій Британії і Росії:

  • 4 березня 2018 року у британському містечку Солсбері отруїли колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Слідство встановило, що їх атакували нервово-паралітичною речовиною "Новачок".
  • Британське слідство з’ясувало, що отруїли Скрипалів працівники ГРУ Росії Олександр Петров (справжнє ім’я – Олександр Мішкін) та Руслан Боширов (справжнє ім’я – Анатолій Чепіга). Пізніше назвали третього фігуранта резонансної справи – "Сергія Федотова".
  • Вже 4 липня у британському містечку Еймсбері, що поблизу Солсбері, у критичному стані до лікарні внаслідок дії невідомої речовини потрапили чоловік і жінка: 45-річний Чарлі Роулі та 44-річна Дон Стерджес. Як згодом з’ясувалося, вони теж отруїлися "Новачком".
  • Стерджес згодом померла. Згодом слідство встановили, що вона обприскала руки з флакона, в якому була отрута.
  • Влітку 2020 року "Новачком" отруїли і російського опозиціонера Олексія Навального. Більше про це можна дізнатись тут.