За словами Кай-Ахіба Шенбаха, Крим нібито є "втраченим для України". Про це він заявив під час конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара.

Зауважте Німеччина не постачатиме озброєння в Україну, – міністр оборони

Україна та Грузія не можуть вступити до НАТО, – Шенбах

Кай-Ахіб Шенбах заявив, що окупація частини території є перешкодою для членства в НАТО для України та Грузії. Віцеадмірал переконаний, що цю ситуацію не можна порівнювати зі вступом балтійських країн до Альянсу, оскільки на той момент вони були суверенними. На його думку, Україна та Грузія такими нібито не є.

Кримський півострів Шенбах назвав "втраченим" для України.

Звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що робить Росія, і в Чечні, і в інших точках, ситуація в яких мала б бути вирішена. І так, це також стосується того, що сталося в Україні. Кримський півострів втрачений. Він ніколи не повернеться. Це факт. І ми маємо зрозуміти, що політичні питання — це фактичні питання,
– заявив Шенбах.

Однак командувач ВМС Німеччини додав, що Росія є важливою країною. Однак зараз очільник Кремля Володимир Путін зацікавлений не в частині української території, а в розколі Євросоюзу, щоб посилити свій вплив. Крім того, Шенбах підкреслив, що Кремль не має права голосу в питанні прийнятті нових членів до НАТО.

Про повагу до Путіна

Водночас щодо Путіна глава ВМС Німеччини висловився доволі неоднозначно:

Та насправді він просто хоче поваги. Але боже, для нас проявити трохи поваги - це нічого не коштує. Тож якби я вирішував, то краще дати йому ту повагу, якої він вимагає, а може і заслуговує. Росія - давня і важлива держава. Навіть нам, Індії, Німеччині, Росія потрібна.

Заява командувача ВМС Німеччини щодо України та Грузії: дивіться відео

Німеччина і загроза російського вторгнення до України: останні новини

  • На фоні російської загрози західні партнери постачають Україні озброєння. Однак міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявив, що Берлін не постачатиме нам зброю, але й не критикуватиме тих, хто робить це.
  • США дозволили Естонії постачати зброю американського виробництва до України. За інформацією ЗМІ, Німеччина вирішила не йти на цей крок, тому балтійські партнери не передадуть нам німецьку зброю.

Як це було: окупація Криму Росією в 2014 році – дивіться відео