Через надзвичайні обставини церква закликає людей залишатися вдома і дивитися онлайн-трансляцію, підкреслив блаженніший Святослав у своєму зверненні до вірян.

Важливо На Великдень служби в храмах відбуватимуться без прихожан: паски освячуватимуть на вулиці

Крім того, є ще й друга диспенза (щось на кшталт тимчасової відмови, звільнення від церковної заповіді – 24 канал), яка стосується обов'язку вірян у час великоднього посту – таїнств причастя і сповіді.

Дбаючи про ваше здоров'я, наша Церква проголосила диспензу, звільнення і від цього обов'язку. Його можна буде виконати впродовж місяця після закінчення часу карантину,
– заявив настоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що коли віряни просять у священнослужителя про святе причастя, той не має морального права відмовити. Відтак він закликав вірян не наполягати.

"У нинішніх обставинах прошу сповідатися лише в небезпеці смерті. А святе причастя ми зможемо уділяти так, як це приписують суворі правила карантину", – наголосив глава Церкви.

Крім того, він розповів і про те, яким буде освячення верби і пасок цьогоріч. Він наголосив, що з огляду на обставини, Церква просить не приносити їх до храму.

Ви зможете освятити і лозу, і пасхальні кошики у ваших домівках за допомогою онлайн-трансляцій. Там, де неможливо брати участі у пасхальному богослужінні, батько родини може свяченою водою покропити ці страви. І будьте певні, ви зможете гідно відсвяткувати свято Христового Воскресіння,
– запевнив блаженніший Святослав.

Звернення блаженнішого Святослава: дивіться відео