Блаженніший Святослав сказав: "Така реакція людей є зовсім не християнською". Про це йдеться на сайті пресслужби УГКЦ.

Важливо: "Моя хата скраю": чому українці, які виступають проти евакуації людей з Уханя, – неправі

"Можна зрозуміти, що людьми керує страх бути інфікованими, бо сучасні засоби безпеки, які пропонує медична система України, є ненадійними. Для того щоб перебороти страх, бракує відчуття людяності й чесноти християнської любові до ближнього. Не таким небезпечним є коронавірус, як вірус ненависті й зневаги до людини. Якщо коронавірус можна побороти різними медичними засобами, то від вірусу ненависті нас може захистити лише сила любові", – наголосив глава УГКЦ.

Він закликав органи державної влади забезпечити українців і тих, хто повернувся з Китаю, усіма необхідними засобами безпеки.

Прошу всіх людей, які називають себе християнами, утриматися від усякого виміру ненависті та не чинити перешкод для повернення до своїх домівок синів і дочок України,
– додав Блаженніший Святослав.

До слова, на масові протести також відреагували у Православній церкві України. Вони закликали українців бути мудрими та терплячими і не піддаватися паніці. Священнослужителі наголошують, що ненависть і відчуження – такі ж згубні, як і хвороба.

Що відомо про евакуацію людей з Уханя: коротко

  • 20 лютого стало відомо, що евакуйовані українці з Уханя перебуватимуть на 14-денному карантині у медцентрі Нацгвардії "Нові Санжари", що в Полтавській області. Відомо, що в жодного евакуйованого немає симптомів застуди.
  • Персонал "Нових Санжар" вивезли. З евакуйованими контактуватимуть лише ті лікарі, які перебували на літаку.
  • У приміщенні діятимуть усі необхідні заходи інфекційної безпеки. Відходи не потраплятимуть у загальну каналізацію, а утилізуватимуться. Медцентру забезпечена постійна охорона.
  • Однак місцевих жителів рішення влади обурило, тому почали блокувати дороги та дійшло навіть до сутичок з правоохоронцями.
  • Свою поведінку жителі Нових Санжарів, пояснюють тим, що їхнє селище є курортним, і люди його відвідують, щоб відпочити та підлікуватись у санаторіях