Так, на масові протести, що виникали та тривають у деяких регіонах України відреагували у Православній церкві України. Річ у тім, що люди панікують через повернення з охопленого епідемією коронавірусу Китаю українців та їх майбутнього розміщення на карантин.

Актуально: Ситуація у Нових Санжарах: усе, що відомо

Церква не може відповідати за медичну сторону питання, яка перебуває у компетенції спеціалістів та регулюється державою. Але ми зобов‘язані вказати на моральну сторону виклику, з яким зіткнулося наше суспільство,
– йдеться в офіційному повідомленні ПЦУ.

Там закликають українців бути мудрими та терплячими і не піддаватися паніці. Священнослужителі наголошують, що ненависть і відчуження – такі ж згубні, як і хвороба.

"Нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність!" – додають у церкві.

Чому українці панікують та зводять блокпости у своїх регіонах:

  • Люди у деяких регіонах України сильно переймалися через ймовірність того, що саме у їх населених пунктах розмістять евакуйованих з Китаю українців на карантин.
  • Наразі відомо, що цих громадян розмістять у медзакладі Нових Санжарів, що на Полтавщині. Напередодні місцеві жителі цього селища виступили із протестами та звели блокпости при в’їзді у Нові Санжари. Вони намагаються заблокувати дороги власними автівками, вантажівками та навіть тракторами.
  • Людьми керує паніка через боязнь заразитися коронавірусом і необізнаність, зумовлену поганою комунікацією влади з суспільством.