Це буде очевидним порушенням обов'язків, котрі взяли на себе Росія і сепаратисти в рамках Мінських домовленостей. США та світ не визнають так звані сепаратистські вибори. Визнаними будуть тільки вибори, проведені відповідно до Закону "Про особливий статус", який прийняв український парламент і підписав Президент Порошенко. Ми продовжуємо підтримувати зусилля України, направлені на проведення реформ, боротьбу із корупцією, мирне врегулювання конфлікту на Сході і в перспективі припинення окупації Криму, заявив держсекретар США Джон Керрі.

Віце-президент Байден сказав, що відвідає Україну орієнтовно після 17 листопада. Байден і Порошенко планують обговорити питання україно-американських відносин, план проведення в Україні реформ, а також необхідність виведення Росією з території України військ та допуску міжнародних спостерігачів до кордону відповідно до Мінських домоленостей.

Голова сенатського комітету з питань міжнародних відносин Роберт Менендес привітав українців з успішними парламентськими виборами. Тепер Президент Порошенко буде мати союзників у парламенті, щоби почати будувати вільну та демократичну країну, вважає він.

Після проведення парламентських виборів вже не може бути виправдань не проводити реформи. Мене не цікавить, хто виграє вибори і яка більшість складеться у ВР, з якою зможе працювати Президент. Я переживаю за те, що відбудеться в перші тижні після виборів, сказав історик Тімоті Снайдер.

На події в Україні Снайдер дивиться в глобальному історичному та геополітичному контексті. На його думку, політика Путіна в Україні направлена на розкол Європи.

Те, що Путін робить в Україні, є частиною більшої стратегії. Він намагається послабити і роздробити ЄС. Україна може перемогти тільки з Європою, а Європа може перемогти тільки з Україною. Політика Росії по відношенню до України зміниться лише тоді, коли зміниться російська політика по відношенню до Європи, розповів Снайдер.

Далі дивіться у відеосюжеті.