Я сподіваюсь, Росія зрозуміє, наскільки серйозно світ ставиться до її намагань порушити незалежність іншої нації — додав Керрі.

Відвідуючи Німеччину в рамках святкуваня 25-ї річниці повалення Берлінської стіни, Керрі заявив, що не може допустити, щоб наступне покоління жило з передчуттям холодної війни.

Тут, в Європі, російська агресія проти України повинна зупинитись. Ми разом з Німеччиною та іншими країнами дуже сподіваємося, що нам вдасться досягнути цього. Це є нашою спільною й головною задачею. Ми хочемо бачити незалежну та суверенну Україну, яку поважають і яка може бути містком між Росією і Заходом, — сказав держсекретар США Джон Керрі.

Також він сказав, що санкції проти Росії можуть бути скасовані тільки в тому випадку, якщо вона виконає всі умови для встановлення миру на Донбасі.

Центральна виборча комісія України зареєструвала 2321 офіційного міжнародного спостерігача. Серед найбільших груп – представники ОБСЄ, європейські групи спостерігачів, Всесвітній конгрес українців. Американська делегація працюватиме у всіх регіонах України, крім Криму та важкодоступних міст на сході країни.

Я не думаю, що ми станемо свідками масштабних системних фальсифікацій на дільницях, але ми дуже уважно спостерігатимемо за конкуренцією окремих кандидатів. Чи будуть якісь фальсифікації на місцях, — каже співробітник Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс.

Другу за чисельністю місію, після ОБСЄ, направив Всесвітній конгрес українців. В місії 237 спостерігачів із Канади, Італії, Чехії, Сполучених Штатів, з 33-х країн, які об’єднують конгрес. До зони АТО конгрес вирішив своїх спостерігачів не надсилати, але 5 чоловік поїдуть на вибори до Слов'янську.