США засуджують незаконні так звані вибори, які відбулися в окремих районах Донбасу за підтримки російських сепаратистів. Цей виборчий фарс суперечить Конституції України, Закону про особливості місцевого самоврядування і фундаментальним нормам виборчого права. Підписуючи 5 вересня Мінський протокол, як Росія, так і її маріонетки-сепаратисти погодились дотримуватися Закону України про особливості місцевого самоврядування. Проводячи вибори 2 листопада, вони порушили умови протоколу.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на засіданні ОБСЄ в Австрії заявив, що так звані вибори на сході України були недоречними і контрпродуктивними. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у Берліні виступила із засудженням дій Росії на сході України. Вона заявила, що немає причин відміняти санкції, введені проти Росії.

У США сьогодні проміжні вибори, американці обирають повний склад Палати представників, третину сенату і 36 губернаторів.

Так звані проміжні вибори менш популярні серед американців, ніж президентські. Довгих черг перед дільницями немає, і менш помітна передвиборча агітація. У президентських виборах беруть участь 55-65% виборців, то у виборах до конгресу близко 40%.

У цьому році контроль над сенатом може перейти до республіканців. Також очікується, що республіканці збільшать кількість місць і в Палаті Представників, яку вони вже контролюють. Таким чином весь конгрес опиниться у руках політичних опонентів Барака Обами.

Якщо контроль над сенатом перейде до республіканців, американській підхід до українсько-російського конфлікту може змінитися, вважають деякі експерти.

Якщо республіканці отримують контроль у сенаті, є велика вірогідність прийняття проукраїнських законопроектів. Один з проектів передбачає надання Україні допомоги летальною і не летальною зброєю, а також фінансову допомогу, – каже експерт Центру Вудро Вілсона Метью Рожанскі.