Варто зазначити, що на закордонних виборчих дільницях голосування проводиться з 8:00 до 20:00 за місцевим часом країни, де проходить голосування. Саме тому початок голосування припав на Австралію. Проголосувати там зможуть також українці з Нової Зеландії.

Читайте також: Президентські вибори 2019: де громадяни України можуть проголосувати за кордоном

Завершать голосування на дальніх закордонних виборчих дільницях у американському Сан-Франциско о 6:00 ранку 1 квітня за київським часом

Загалом на закордонному виборчому окрузі ЦВК сформувала 101 дільничну комісію і передала туди трохи більше за 420 тисяч бюлетенів. Українці голосують у 72 країнах світу, а виборчі дільниці розташовані в посольствах та консульствах України.

Найбільша кількість дільниць – у Німеччині, їх там 5. По 4 – у США, Польщі, Італії. По 3 дільниці – в Канаді, Іспанії та Туреччини. У Росії всі дільниці для голосування закриті.

Найбільша дільниця для голосування – у Молдові, там зареєстровано 52 тисячі виборців. Найменша – при військовій частині в Косово, там виборців менше за 50.

Таїланд

24 Канал поспілкувався з жителькою України, яка зараз перебуває у столиці Таїланду – Бангкоку. Туди вона поїхала разом з своїми дітьми на олімпіаду з математики. Жінка прибула на дільницю зранку та була вже 11 виборцем президента України. Всього повинна проголосувати 191 людина, серед них 15 туристів.

Дивіться відео про те, як голосувала українка у Таїланді:

Німеччина та Словенія

О 8 годині, згідно розкладу, відкрилися виборчі дільниці в Німеччині та Словенії.

У Любляні голосують у приміщенні посольства України в Республіці Словенія, яка знаходиться за адресою Мівка 27.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник зазначив, що на дільниці в Берліні панує піднесений настрій, адже "сьогодні – справжнє свято української демократії".

Японія

Вибори проходять спокійно, в українців святковий настрій, бо триває ханамі – це період цвітіння сакури. На дільниці люди проходять з дітьми. На сайті консульства за 5 днів до виборів було оголошення про те, що потрібно зареєструватися. У декого приймали документи навіть у позаробочий час.

Дивіться відео, у якому студент з України розказав про голосування у Японії:

Польща

На дільниці у Варшаві з самого ранку сформувалася черга з бажаючих проголосувати за майбутнього Президента України. Зі знімків, які поширюють у мережі, видно, що черга виходить далеко за межі посольства. Люди вишикувалися на кількадесят метрів уздовж тротуару. Загалом, у Польщі сьогодні буде працювати 4 дільниці – у Варшаві, Гданську, Кракові та Любліні.

Дивіться відео, як голосують у Польщі:

Дивіться відео про активність українців у Польщі:

На дільниці у Кракові зареєстровано 10133 громадян України, ЦВК сюди прислало 8400 бюлетенів. Ця дільниця охоплює Малопольське, Свєнтокшиське, Сілезьке, Опольське та Нижньосілезьке воєводства. Під консульством у Кракові, як і у Варшаві, сформувалася довжелезна черга.

краків вибори польща
Вибори у Кракові //KRAKIV.PL

краків вибори президент
Вибори у Кракові //KRAKIV.PL

На виборчій дільниці, що розміщена у посольстві України у Варшаві, станом на 19:00 вже проголосувало понад 3 тисячі українців. Там голосують активно, черга тягнеться ще з вулиці та складає близько 450 метрів.

Не обійшлося і без курйозів на дільниці: дехто не зміг проголосувати через те, що вони невчасн подали свої заяви для зміни виборчої дільниці або забували брати з собою паспорт.

Голосування на виборчій дільниці у Варшаві: відео

Станом на 22:00 (в Україні) вибори у Польщі продовжили час голосування.

Відео: голосування у Польщі

Об'єднані Арабські Емірати

У країні відкрили дві виборчі дільниці – в Дубаї і в Абу-Дабі. Вони обслуговують українців і з сусідніх країн. Люди голосують активно і це попри те, що неділя для багатьох з них – це робочий день.

Більше дивіться у коментарі студента з ОАЕ:

Чехія

У Празі біля посольства України також була черга, люди прийшли віддати голос за шостого президента України перед роботою. Загалом, у списках є більше ніж 22 тисячі людей, які повинні проголосувати в Празі та Брно. Трапляються й сутички між людьми, працівники посольства вийшли на вулицю, щоб перевіряти документи та роздавати номерки для економії часу.

Дивіться коментар журналіста про те, як голосують українці в Чехії:

США

У Вашингтоні вже відкрили виборчу дільницю. Загалом, українці, які постійно мешкають у США, зможуть взяти участь у президентських виборах, проголосувавши на ще трьох виборчих дільницях – Сан-Франциско, Чикаго чи Нью-Йорку.

У Сан-Франциско проголосувало наразі близько 30 людей, оскільки там тільки 12:00. На виборчій дільниці столи застелено вишитими скатертинами, а члени комісії прийшли у вишиванках. Також там висять на стінах портрети Івана Франка та Тараса Шевченка.

Як проходить голосування у Сан-Франциско: відео

На виборчій дільниці у Вашингтоні проголосувало понад 200 людей, хоча зареєструвалося близько 7 тисяч. Декілька людей не знайшли себе у списках виборців, тому пішли до консульства вирішити цю проблему. В основному там працюють волонтери, які видають наліпки з написом "I vote" (я проголосував).

Включення журналіста із Вашингтону: відео

Дивіться відео про голосування у Нью-Йорку:

Дивіться відео: як голосували у Чикаго

В Канаді зареєструвалося 7 тисяч виборців. У канадців є відчуття, що це дійсно важливий день, адже для Канади Україна – це партнер, зокрема і військова підтримка. Там наразі панує відчуття того, що українці своїм голосом можуть змінити долю нашої країни.

Як голосують у Канаді: відео

Великобританія

Цього року, згідно з даними виборчої дільниці, повинно проголосувати 2,5 тисяч громадян України, які зареєструвалися. Проте треба зауважити, що це невелика кількість людей, тому що загалом у Великобританії живе набагато більше людей.

Дивіться відео включення журналіста з Лондона:

Чорногорія

Станом на 15:00, за місцевим часом, була висока явка - 45%.Черг не було, але у виборчій дільниці ще очікують виборців. Ніяких проблем та порушень не було, біля посольства постійно чергує поліції Чорногорії.

Дивіться відео коментаря про те, як голосують українці в Чорногорії:

Ірландія

Голова ДВК у Дубліні Юлія Гуман повідомила, що станом на 15:00 проголосували вже 30% виборців. Люди почали активно долучатися до голосування після обіду. Черг наразі на дільниці немає, люди з гарним святковим настроєм роблять свій вибір.

Дивіться відео коментаря про те, як голосують українці в Ірландії: