Про це він розповів під час брифінгу у Києві.

За його словами, таким чином Росія хотіла звинуватити Україну в підготовці терактів на своїй території, використовуючи колишніх учасників АТО, і тим самим спровокувати ескалацію конфлікту на Донбасі.

Читайте також: ФСБ готує в Україні теракти та вбивства відомих людей: в СБУ озвучили деталі

Я боюся робити припущення, але це може бути не єдина група українців, колишніх воїнів АТО, які таким чином були виманені спецслужбами РФ на територію Росії, де зроблені постановочні речі, щоб, здійснивши теракт, диверсію або щось інше, звинуватити в цьому українську владу, Україну в цілому, щоб відновити активні бойові дії на Донбасі, піти всією своєю силою в Україні,
– пояснив голова СБУ.

Грицак закликав українців, зокрема, колишніх учасників АТО не їздити на заробітки у Росію.

"Хочу звернутись до всіх АТОвців, громадян України, які свідомо чи несвідомо їздять туди на заробітки – люди перестаньте це робити – ви можете просто не повернутись звідти!" – емоційно наголосив голова СБУ.

Раніше стало відомо, що представники російських спецслужб вербували на території України колишніх учасників АТО, ніби для "високооплачуваних будівельних робіт" у Росії. Проте насправді на них збирались "повісити" підготовку терактів у низці російських міст.