Мішель прибув до Одеси, аби ще раз продемонструвати, як Євросоюз підтримує Україну. Візит припав на символічну дату – 9 травня країни ЄС відзначають День Європи.

Зауважте Єврорада вже шукає спосіб конфіскувати російські активи й передати їх Україні, – Мішель

В Одесі голова Євроради наголосив: українці – не самі. Мішель також додав, що в Одесі народ захищає свої пам'ятники від куль та ракет, а свободу – від агресії Росії.

Також голова Євроради Мішель та прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрілися з Геннадієм Трухановим (мером Одеси) та Максимом Марченком (очільником місцевої ОВА).

Зеленський поспілкувався з Мішелем

Президент Володимир Зеленський також поспілкувався з Мішелем під час його візиту до Одеси. Щоправда, у відеоформаті. Український лідер подякував голові Євроради за виявлену сміливість. Зеленський наголосив: він дуже радий, що Євросоюз підтримує Україну на найвищому рівні.

Я дуже радий, що сьогодні на найвищому рівні Європейський Союз підтримує Україну, саме в цей час, коли прояви нацизму, на жаль, існують і відроджуються. Але вони не повинні поширюватися, і ми з вами разом робимо все для цього,
– наголосив Зеленський.

Український лідер закликав не допустити продовольчу кризу у світі. Зеленський наголосив, що Росія блокує прохід торговельних суден до українських портів. Тим часом Україна забезпечує хлібом 400 мільйонів людей у різних країнах світу.

Ракетний удар по Одесі

Оперативне командування "Південь" повідомило, що 9 травня Росія завдала удар по Одесі чотирма ракетами типу "Онікс". Їх запустили з "Бастіону" – ракетного комплексу. Його російські загарбники розташували на території тимчасово окупованого Криму.

Одеситів закликали бути вкрай обережними та не легковажити своєю безпекою. Під час повітряної тривоги необхідно негайно йти в укриття цивільного захисту. У командуванні "Південь" заявили, що загроза повторних ракетних ударів, зокрема, по Одесі залишається великою.

Важливо – Зеленський поспілкувався з Урсулою фон дер Ляєн: дивіться відео