Міська агломерація Сєвєродонецьк – Лисичанськ залишилася єдиною з великих міст на Луганщині, яка перебуває під контролем України. Решта території Луганської області майже повністю окупована ворогом. З Лисичанська йде траса на Бахмут, а відтак – можливість для подальшого наступу росіян на територію Донецької області.

Варте уваги У Запорізькій ОВА розповіли, куди Росія перекинула багато військових та техніки з Маріуполя

Загроза другого Маріуполя

Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович підтвердив, що загроза оточення Сєвєродонецька існує. Особливо з району Попасної, що на південь від Сєвєродонецька. Російські війська захопили це місто.

Це дало їм можливість наблизитися до траси Лисичанськ – Бахмут. Відтак ця траса зараз під ворожим вогнем, що дещо ускладнило постачання для української армії.

Арестович цю ситуацію порівняв з оточенням Маріуполя, який росіяни взяли в кільце з усіх боків у перші тижні війни.

"Загроза другого Маріуполя існує. У певному сенсі – це Маріуполь на початкових фазах", – заявив Олексій Арестович.

Він пояснив, чому для росіян так важливо оточити Сєвєродонецьк з подальшим його захопленням. Передусім, це великий вузол української оборони. Тож його ліквідація зіграє лише на руку російській армії. Друга причина – це крайні міста в Луганській області. Тож після них можна буде вийти на кордони Луганської та Донецької областей. Таким чином виконати одне з "підзавдань" російської армії – захоплення усієї Донеччини та Луганщини.

Щоправда, територія Донецької області ще досить велика. І якщо окупанти й надалі продовжать просуватися такими темпами, коли на одне місто витрачають півтора місяця, то можливостей захопити Донбас у них не так і багато. Адже, за даними Арестовича, під час захоплення Попасної російська армія втратила від 60% до 80% особового складу та техніки, які відправили на захоплення міста.

Для окупантів захоплення Сєвєродонецька стане другим великим успіхом після захоплення Маріуполя.

"Це допоможе російському керівництву у риториці всередині країни. А в нас просяде трохи мораль нашої армії та населення", – відзначив Олексій Арестович.