Понеділок, 3 квітня, був багатим на резонансні події.

Вибух у метро в Санкт-Петербурзі

Приблизно о 14:40 між станціями метро "Сінна площа" та "Технологічний інститут", що в самому центрі Санкт-Петербурга, прогримів вибух.

За останніми даними, 10 людей загинуло, близько 50 постраждали. Українців серед них немає.

Очевидці публікують моторошні фото та відео з місця трагедії.

Через кільканадцять хвилин після першого вибуху на станції "Площа повстання" знайшли ще одну бомбу, яка не здетонувала. Вона була замаскована під вогнегасник, начинена безліччю болтів, а потужність оцінили приблизно в один кілограм в тротиловому еквіваленті.

Кілька годин усі станції метро були зачинені на вхід та на вихід. В місті спостерігався своєрідний транспортний колапс.

В цей час у Санкт-Петербурзі саме перебував президент Росії Володимир Путін. Він доволі мляво відреагував на вибух у метро, але свого графіку заходів міняти не став і відправився на кількагодинну зустріч з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. На спільній прес-конференції після зустрічі російський президент жодним словом не згадав про трагедію.

Генпрокуратура РФ вже класифікувала цей вибух як теракт.

Новий транш від МВФ

Рада директорів Міжнародного валютного фонду таки ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу у розмірі 1 мільярда доларів.

МВФ запустив чотирирічну програму кредитування України у 2015 році. У рамках програми нам загалом повинні виділити 17,5 мільярдів доларів. Понад 6 із них Україна вже отримала.

Міністр фінансів Олександр Данилюк каже, що наступний транш Україна може отримати вже в травні.

Ротації у БПП

У понеділок, 3 квітня, фракція "Блоку Петра Порошенка" зібралась на засідання, яке відбувалось в Адміністрації Президента. На засіданні був і сам Порошенко.

За підсумками засідання було оголошено про кадрові зміни у керівництві фракції. Новим головою парламентської фракції БПП призначений Артур Герасимов, який змінив на цій посаді Ігоря Гриніва.

Від голосування за нього утрималися 3 нардепів, серед них і сам Герасимов.

Ірина Луценко замість Герасимова стала представником Президента у парламенті.